Wróć do listy

Cedrowice, łódzkie

201 375 zł
Działka 0.9844 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 201 375 zł
Miasto Cedrowice
Powierzchnia 0.9844 ha
Województwo łódzkie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 26 850 zł
Numer oferty 415654X973461671
Termin wpłaty wadium 07-05-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zgierzu na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie GKm 26/21 w dniu 08-05-2025 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Zgierzu z siedzibą przy Sokołowska 6, 95-100 Zgierz, sala X, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy -,Cedrowice, 95-035 Ozorków, dla której Sąd Rejonowy w Zgierzu V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Sokołowska 6, Zgierz, 95-100 Zgierz) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotowa nieruchomość położona jest na terenie gminy Ozorków, w obrębie i miejscowości Cedrowice. Przedmiotowa nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej od strony północnej z drogi o nawierzchni gruntowej. Dodatkowo działka położona jest w swoim południowym krańcu równolegle do drogi krajowej nr 91, z której również posiada możliwość dostępu, ale nie ma wydzielonego i urządzonego wjazdu. W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości brak przystanków komunikacji publicznej. Przedmiotowa nieruchomość nie jest uzbrojona w urządzenia sieciowej infrastruktury technicznej. Przedmiot wyceny obejmuje niezabudowaną działkę gruntu położoną w gminie Ozorków na terenie obrębu Cedrowice oznaczoną numerem ewidencyjnym 309. Przedmiotowa działka gruntu posiada powierzchnię wynoszącą 9844 m². Działka stanowi następujące użytki: ŁIV (tereny łąk IV klasy bonitacyjnej) o powierzchni 9025 m² oraz W (grunty pod rowami) o powierzchni 819 m². Przedmiotowa nieruchomość uregulowana jest w księdze wieczystej KW Nr XXXX/XXXXXXXX/X prowadzonej przez V Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Zgierzu. Działka posiada kształt nieregularny o znacznie utrudnionych warunkach zabudowy i zagospodarowania. Przez teren działki przebiega napowietrzna sieć energii elektrycznej. Teren działki nie jest zabudowany i nie jest ogrodzony. Nawierzchnia nie jest utwardzona. Przedmiotowa nieruchomość położona jest na terenie, dla którego obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony uchwałą XLVI/328/21 Rady Gminy Ozorków z dnia 28 października 2021 roku w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego fragmentów Gminy Ozorków. Zgodnie z powyżej przywołanym MPZP przedmiotowa nieruchomość położona jest na terenie następujących jednostek planistycznych: północna część działki nr 309 w obrębie Cedrowice na powierzchni około 3200 m² położona jest w obszarze jednostki planistycznej oznaczonej symbolem I25MN/MR stanowiącej tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i siedliskowej; południowa, pozostała część działki nr 309 w obrębie Cedrowice położona jest w obszarze jednostki planistycznej oznaczonej symbolem I34ZN stanowiącej tereny zieleni niskiej.

Suma oszacowania wynosi 268 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 201 375,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 26 850,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Zgierzu ul. Sokołowska6, 95-100 Zgierz.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: BANK 45 9263 0000 0920 0991 2010 0001.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Historyczne ceny