Wróć do listy

Kolonia Chlewice, świętokrzyskie

218 925 zł
1 375 zł/m2
Dom 159,18 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 218 925 zł
Powierzchnia 159,18 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica 81a
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 29 190 zł
Numer oferty 414615X971028333
Termin wpłaty wadium 30-03-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  we Włoszczowie

Rafał Sadlik

Kancelaria Komornicza, Os. Broniewskiego 14,  Włoszczowa,   29-100 Włoszczowa

tel. 41 3942825 / fax. 413942825

Sygnatura: KM 181/23

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Włoszczowie Rafał Sadlik na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 181/23 w dniu 31-03-2025 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego we Włoszczowie z siedzibą przy Kusocińskiego 11, 29-100 Włoszczowa, odbędzie się pierwsza licytacja:

- ułamkowej części nieruchomości, której   właścicielem jest   położonej przy  81a,Kolonia Chlewice gm. Moskorzew,  29-130 Moskorzew, dla której SĄD REJONOWY WŁOSZCZOWA IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH  (adres: ul.  Kusocińskiego 11, we Włoszczowie, 29-100 WŁOSZCZOWA)  prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest udział wynoszący 1/2 części do nieruchomości oznaczonej jako dz nr 1110/6 o powierzchni 0,26ha zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, niewielkim budynkiem gospodarczym przylegającym do budynku mieszkalnego, budynkiem stodoły.
Uzbrojenie: sieć elektryczna, sieć wodociągowa, brak sieci kanalizacyjnej (na działce przydomowa oczyszczalnia ścieków obsługująca dwa domy).
Zagospodarowanie działki:
- budynek mieszkalny jednorodzinny parterowy z zaadoptowanym poddaszem użytkowym, podpiwniczony, budynek z bali wybudowany w 1948r. (wg informacji podczas wizji) o pow. użytkowej 159,18m2 po kapitalnym remoncie ok. 2013r.
- budynek gospodarczy przylega ścianą do budynku mieszkalnego od strony wschodniej, stary budynek murowany parterowy składa się z dwóch pomieszczeń gospodarczych o łącznej pow. użytkowej 22,61m2,
- stodoła drewniana z lat 50-tych o pow. użytkowej 156,82m2,. Od strony południowej stodoły dwie wiaty zadaszone;

Suma oszacowania wynosi 291 900,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 218 925,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 29 190,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego we Włoszczowie ul. Kusocińskiego11, 29-100  Włoszczowa. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Santander Bank Polska SA 35109020400000000110643634.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.