Wróć do listy

Połaniec, świętokrzyskie

113 807 zł
1 525 zł/m2
Mieszkanie 74,64 m2 4 pokoje Parter Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-78%
Zakończona
-78%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 113 807 zł
Miasto Połaniec
Powierzchnia 74,64 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica Gen. J. Zajączka 8
Liczba pokoi 4
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 15 174 zł
Numer oferty 41279X96675421
Termin wpłaty wadium 02-10-2019 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Staszowie Małgorzata Pakaszewska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 03-10-2019 o godz. 14:45 w budynku Sądu Rejonowego w Staszowie z siedzibą przy Kościuszki 2, 28-200 Staszów, pokój nr 133, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: położonego przy Gen. J. Zajączka 8/1, 28-230 Połaniec, dla którego IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Staszowie prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Lokal mieszkalny nr 1, położony jest w Połańcu przy ulicy Gen. Zajączka 8, na parterze i stanowi odrębną nieruchomość, składa się z czterech pokoi, kuchni, łazienki, w-c, przedpokoju o łącznej powierzchni 74,64 m.kw. Do lokalu przynależy piwnica 7,30 m.kw. Łącznie lokal mieszkalny wraz z piwnicą o pow. 81,94 m.kw. Dla ww. lokalu SĄD REJONOWY STASZÓW IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o nr Kw XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 151 743,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 113 807,25 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 15 174,30 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. 21 1020 4913 0000 9602 0011 9289.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.