Wróć do listy

Stary Dwór, warmińsko-mazurskie

1 300 640 zł
1 300 640 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 1 300 640 zł
Miasto Stary Dwór
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo warmińsko-mazurskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 195 096 zł
Numer oferty 411503X963740029
Termin wpłaty wadium 04-03-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie Marcin Hut na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 05-03-2025 r. o godz.12:00w budynku Sądu Rejonowego w Olsztynie mającego siedzibę przy ul. Dąbrowszczaków 44 w sali nr 334, odbędzie się druga licytacja nieruchomości gruntowej stanowiącej działkę ewidencyjną nr 54/4 (grunty rolne zabudowane) o powierzchni 9800 m2 oraz działkę nr 55/1 (grunty orne) o powierzchni 1500 m2, położone w obrębie Stary Dwór, gmina Dobre Miasto, powiat olsztyński, dla której Sąd Rejonowy w Olsztynie VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X, będącej własnością dłużnika:

Suma oszacowania wynosi 1 950 960,00 zł, zaś cena wywołania jest równa dwie trzecie sumy oszacowania i wynosi 1 300 640,00 zł(cena zawiera 23 % podatek VAT).
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 195 096,00 złnajpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna 10 16001462 1899 5109 4000 0001

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 9.00 do godz. 14.00 oraz przeglądać w kancelarii komornika operat szacunkowy biegłego sądowego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.