Wróć do listy

Wierzchocin, wielkopolskie

182 250 zł
1 799 zł/m2
Dom 101,30 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 182 250 zł
Miasto Wierzchocin
Powierzchnia 101,30 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica 18
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 24 300 zł
Numer oferty 410430X961227063
Termin wpłaty wadium 18-02-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach

Witold Stachura

Kancelaria Komornicza, Dworcowa 15, Szamotuły, 64-500 Szamotuły

tel. 612920467 / fax. 612932034

Sygnatura: KM 637/23

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach Witold Stachura na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 19-02-2025 o godz. 10:40 w budynku Sądu Rejonowego w Szamotułach z siedzibą przy Aleja 1 Maja 5a, 64-500 Szamotuły, sala 205, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika:  , położonej przy 18,WIERZCHOCIN, 64-510 WRONKI, dla której Sąd Rejonowy w Szamotułach, V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość stanowiąca: działkę gruntu o numerze ewidencyjnym 144 i powierzchni 4.700,00 m2 zabudowaną budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, w zabudowie wolnostojącej, parterowym, podpiwniczonym, wykonanym w technologii tradycyjnej o powierzchni użytkowej 101,30 m2, położoną w miejscowości Wierzchocin 18, gmina Wronki, dla której Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Szamotułach prowadzi księgę wieczystą nr KW XXXX/XXXXXXXX/X

Nieruchomość nie jest objęta aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Na podstawie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Szamotuły zatwierdzonym Uchwała LI/430/2018 rady Miasta i gminy Wronki z dnia 28.06.2018 r., przedmiotowa nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym, jako: - w części RM - tereny rozwodu wielofunkcyjnej zabudowy wiejskiej, - w części tereny upraw polowych.

Suma oszacowania wynosi 243 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 182 250,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 24 300,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP S.A. O/SZAMOTUŁY 45 1020 4128 0000 1902 0035 3466.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 18:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Szamotułach mieszczącym się pod adresem: Aleja 1 Maja 5a, Szamotuły, 64-500 Szamotuły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.