Wróć do listy

Tarnowo Podgórne, wielkopolskie

403 704 zł
5 386 zł/m2
Mieszkanie 74,95 m2 Licytacja komornicza Udział % E-Licytacja Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 403 704 zł
Powierzchnia 74,95 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Mediolańska 3
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 53 827 zł
Numer oferty 409400X958814803
Termin wpłaty wadium 21-02-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Artur Kaczmarek na podstawie art. 986[4] § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26-02-2025r. o godz. 11:00 za pośrednictwem systemu teleinformatycznego dostępnego pod adresem: https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się

pierwsza licytacja
7495/426698 części nieruchomości
położonej:
62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Mediolańska 1, 3 i 5,
dla której Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW 294465 [NKW: XXXX/XXXXXXXX/X], stanowiącej lokal mieszkalny nr 8 przy ul. Mediolańskiej 3 o powierzchni użytkowej 74,95 m2.

Przetarg odbywa się w drodze licytacji elektronicznej. Przetarg trwa 7 dni i zakończy się w dniu 05-03-2025 r. w momencie ustania postąpień.

Zbycie w drodze licytacji komorniczej przedmiotowej nieruchomości jest opodatkowane podatkiem VAT wynoszącym 8%.
Suma oszacowania brutto wynosi 538 272,00 zł (498 400,00 zł netto + podatek VAT w wysokości 8%, tj. 39 872,00 zł).
Cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi brutto 403 704,00 zł (373 800,00 zł netto + podatek VAT w wysokości 8%, tj. 29 904,00 zł).
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania brutto, to jest 53 827,20zł.

Zgodnie z art. 986 [5] § 1 kpc rękojmię należy uiścić na rachunek bankowy komornika:
Bank Polska Kasa Opieki SA O. w Poznaniu 45 1240 6609 1111 0010 5305 3166
najpóźniej na dwa dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Zgodnie z art. 986[5] § 2 kpc wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.
Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się, pozostałym licytantom zwraca się ją niezwłocznie. Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych, o których mowa w § 2, niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.