Wróć do listy

Rogoźno, wielkopolskie

94 275 zł
1 968 zł/m2
Mieszkanie 47,90 m2 3 pokoje 4 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
-63%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 94 275 zł
Miasto Rogoźno
Powierzchnia 47,90 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Os Przemysława Ii 15
Liczba pokoi 3
Piętro 4
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 12 570 zł
Numer oferty 40898X95783119
Termin wpłaty wadium 22-10-2019 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Obornikach Tomasz Chojnacki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 23-10-2019 o godz. 09:10 w budynku Sądu Rejonowego w Obornikach z siedzibą przy Piłsudskiego 47, 64-600 Oborniki, pokój 3, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości będącej wspólną własnością dłużników: położonej przy Os Przemysława II 15/20, 64-610 Rogoźno, dla której Sąd Rejonowy w Obornikach IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotowy lokal położony jest na obrzeżach centralnej części miejscowości. Najbliższe otoczenie stanowią budynki mieszkalne wybudowane w analogicznej technologii uprzemysłowionej w latach 70- i 80-tych XX w., tereny związane z aktywizacją gospodarczą (po drugiej stronie ul. II Armii Wojska Polskiego), tereny zabudowy jednorodzinnej w rejonie ul. Polnej i Orzeszkowej oraz nowoczesnej zabudowy wielorodzinnej w rejonie ul. Paderewskiego. Na osiedlu znajdują się tereny zieleni osiedlowej, tereny parkingowe, plac zabaw, zaplecze handlowo – usługowe. Dojazd do osiedla zapewnia droga utwardzona asfaltem. Teren należy uznać jako zadbany. Budynek mieszkalny wielorodzinny, w którym położony jest wyceniany lokal, wybudowany został na początku lat 80-tych XX w. roku. Budynek niski, wykonany w technologii uprzemysłowionej. Posiada cztery kondygnacje nadziemne, w podpiwniczeniu znajdują się komórki lokatorskie. Budynek nie został wyposażony w szyby windowe. Budynek o korzystnym stanie technicznym z prawidłową gospodarką remontową, ocieplony. Lokal nr 20, położony jest na IV piętrze budynku. Wejście do lokalu odbywa się ze wspólnej klatki schodowej. Na dzień wizji lokalnej funkcjonalnie składa się z następujących pomieszczeń: trzech pokoi, kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju. Standard wykończenia wnętrz przeciętny. Powierzchnia użytkowa 47,90 m2. Z lokalem jest funkcjonalnie związana komórka lokatorska w piwnicy.

Suma oszacowania wynosi 125 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 94 275,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 12 570,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Poznaniu 17 10204027 0000 1502 0738 2064.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.