Wróć do listy

Szczeglin, świętokrzyskie

565 228 zł
2 759 zł/m2
Dom 204,87 m2 Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 565 228 zł
Miasto Szczeglin
Powierzchnia 204,87 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica 30
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 84 784 zł
Numer oferty 408736X957259715
Termin wpłaty wadium 21-02-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju Przemysław Rogala Kancelaria Komornicza nr V w Busku-Zdroju podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1012/24 w dniu: 26.02.2025 o godzinie: 10:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) druga licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości:

- nieruchomości położonej przy Szczeglin 30,Szczeglin, 28-130 Stopnica, dla której Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju (adres: ul. Kościuszki 5, Busko-Zdrój, 28-100 Busko-Zdrój) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest działka nr 27/1 o pow. 0,9934 ha z obrębu 0024 Szczeglin. Działka w części południowej zabudowana jest budynkiem mieszkalnym o pow. użytkowej 204,87 m2 oraz budynkiem biurowo-socjalnym oraz towarzyszącymi im budynkami gospodarczymi. W części północnej zagospodarowana jest pod ogródek i sad przydomowy. Ma kształt zbliżony do prostokąta, stanowi pas gruntu o szerokości ok. 58 m i średniej długości ok. 170 m. Działka ma teren stosunkowo równy, bez istotnych spadków. Jednocześnie komornik zawiadamia, że zgodnie z przepisem art. 1000 Kodeksu postępowania cywilnego pozostaną w mocy ujawnione przez wpis w księdze wieczystej: dożywotnia nieodpłatna służebność osobista polegająca na prawie wyłącznego korzystania ze wszystkich pomieszczeń znajdujących się na parterze w nowym budynku mieszkalnym, także współkorzystania z podwórza i ze znajdujących się na nim garaży oraz dożywotnie nieodpłatne prawo użytkowania trzydziestu arów gruntu w miejscu ustalonym według jednorazowego wyboru uprawnionych.

Suma oszacowania wynosi 847 842,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 565 228,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 18:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 84 784,20 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 26 1600 1462 1826 6626 0000 0003 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.

Historyczne ceny