Wróć do listy

Wólka Złojecka, lubelskie

357 750 zł
2 862 zł/m2
Dom 125,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 357 750 zł
Powierzchnia 125,00 m2
Województwo lubelskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 47 700 zł
Numer oferty 406327X951617837
Termin wpłaty wadium 20-02-2025 Co to znaczy?

Opis

O B W I E S Z C Z E N I E
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zamościu Tomasz Godek Kancelaria Komornicza nr I w Zamościu zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 21 luty 2025r. godz. 09:20 w sali nr 27 Sądu Rejonowego w Zamościu odbędzie się:

P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A
nieruchomości w postaci:
miejsce położenia:
 , NIELISZ, WÓLKA ZŁOJECKA
księga wieczysta:    nr XXXX/XXXXXXXX/X prowadzona w Sądzie Rejonowym w ZAMOŚĆ
opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa  ; ZABUDOWANIA
/numery działek/: 75, 76 i 77 - Łączna powierzchnia nieruchomości: 1,88 ha
Struktura użytków: grunty rolne zabudowane – 14%, łąki trwałe – 18%, grunty orne – 68%, grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych – 1%
Stan zagospodarowania: nieruchomość rolna z placówką, złożona z trzech działek stanowiących jeden kompleks, w części południowej przy drodze zabudowany budynkiem mieszkalnym drewnianym, budynkiem mieszkalnym murowanym, stodołą oraz piwnicą ziemną. Teren placówki w miarę równy, w całości ogrodzony, z utwardzoną drogą wewnętrzną i chodnikami oraz placem manewrowym przy zabudowaniach, a także z urządzonymi terenami zieleni.
1.Budynek mieszkalny drewniany
Sposób użytkowania: mieszkalny
Dane techniczne:
Technologia wykonania – tradycyjna
Powierzchnia użytkowa – 105 m²
Powierzchnia zabudowy – 86 m²
2.Budynek mieszkalny murowany
Sposób użytkowania: mieszkalny z częścią gospodarczą
Dane techniczne:
Technologia wykonania – tradycyjna
Powierzchnia użytkowa – 50 m², w tym: część mieszkalna – 41 m², część techniczna (kotłownia) – 9 m2
Powierzchnia zabudowy – 72 m²
3.Stodoła
Sposób użytkowania: aktualnie garaż
Dane techniczne:
Technologia wykonania – tradycyjna
Powierzchnia użytkowa – 125 m²
Powierzchnia zabudowy – 146 m²
4.Piwnica ziemna – wolnostojąca, zagłębiona w ziemi, wykonana sposobem gospodarczym, przy czym rok realizacji nieznany, ściany, sufity i schody - wylewane z betonu, drzwi - drewniane z desek, typu gospodarczego. Kubatura: 26 m3
5.Studnia – wykonana z kręgów betonowych zagłębionych w ziemi, z cembrowiną obudowaną balami drewnianymi i z zadaszeniem o konstrukcji drewnianej, pokrytym gontem drewnianym.
6.Ogrodzenie – placówka w całości ogrodzona, przy czym ogrodzenie wykonane z siatki stalowej (o oczkach kwadratowych) na słupkach stalowych, o łącznej długości około 280 m, od drogi furtka i brama dwuskrzydłowa wykonane z drewna na słupkach betonowych z okładziną z płytek klinkierowych, (brama otwierana automatycznie z pilota). Dodatkowo przy bramie zadaszenie na śmietnik. Ponadto występuje ogrodzenie wewnętrzne o długości około 10 m ze sztachet drewnianych na słupkach drewnianych.
7.Utwardzenie terenu – zajmuje obszar około 500 m2, stanowi je droga wewnętrzna wraz z chodnikami oraz z placem manewrowym przy zabudowaniach, całość wykonana z kostki brukowej betonowej, na podsypce cementowo piaskowej i podbudowie z gruntu stabilizowanego cementem.
  stanowiącej własność dłużnika: Bender Wioletta Anna

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 477 000,00 zł.
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 357 750,00 zł.
Wysokość rękojmi to kwota  47 700,00 zł.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10 % ceny oszacowania nieruchomości .
Powyższa kwota najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg powinna wpłynąć na rachunek komornika w Santander Bank Polska S.A. 98 1090 2590 0000 0001 3171 0750 bądź powinna zostać złożona w gotówce lub w postaci książeczki oszczędnościowej Banków upoważnionych według prawa bankowego do jej wystawienia, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia Sądu.
W dniu licytacji licytacji wadium nie będzie przyjmowane.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją .
Elaborat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w biurze komornika. Akta postępowania egzekucyjnego  przed licytacją zostaną przesłane do Sądu Rejonowego w Zamościu do Wydziału Cywilnego; jednakże w kancelarii komornika pozostanie do wglądu odpis elaboratu. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.