Wróć do listy

Wełecz, świętokrzyskie

656 400 zł
1 620 zł/m2
Obiekt 405,19 m2 Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 656 400 zł
Miasto Wełecz
Powierzchnia 405,19 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 87 520 zł
Numer oferty 403361X944671465
Termin wpłaty wadium 31-01-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju Przemysław Rogala Kancelaria Komornicza nr V w Busku-Zdroju podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie GKm 29/24 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości:

- nieruchomości położonej przy Wełecz -,Wełecz, 28-100 Busko-Zdrój, dla której Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju (adres: ul. Kościuszki 5, Busko-Zdrój, 28-100 Busko-Zdrój) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest prawo użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej działkę nr 569/5 o powierzchni 5843 m2 z obrębu 0040 Wełecz dla której SĄD REJONOWY BUSKO ZDRÓJ IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X, zabudowanej budynkami magazynowym z częścią biurową, magazynowym i stróżówki stanowiącymi odrębne nieruchomości. Nieruchomość stanowi własność Skarbu Państwa (reprezentowanego przez Starostę Buskiego) oraz pozostaje w użytkowaniu wieczystym dłużnika . Na gruncie znajdują się trwale z gruntem związane zabudowania: budynek magazynu głównego z częścią biurową o powierzchni użytkowej 405,19 m2 (rok budowy 1969), wiata metalowa o powierzchni użytkowej 600 m2 (rok budowy 1981) oraz budynek stróżówki o powierzchni użytkowej 29,59 m2 (rok budowy 1989) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczą stanowiące odrębny od gruntu przedmiot prawa własności. Nieruchomość jest ogrodzona (brama przesuwna z napędem automatycznym), a działka jest zagospodarowana, plac manewrowy, place składowania wybetonowane. Infrastruktura - kanalizacja, wodociąg, przyłącze energetyczne Zgodnie z przepisem art. 1000 § 2 pkt 3 Kodeksu postępowania cywilnego pozostanie w mocy bez potrącenia ich wartości z ceny nabycia ograniczone prawo rzeczowe (służebność) opisane jako: NIEODPŁATNA SŁUŻEBNOŚĆ GRUNTOWA USTANOWIONA NA OKRES DO CZASU UZYSKANIA PRZEZ DZIAŁKĘ 569/6 DOSTĘPU DO DROGI PUBLICZNEJ POLEGAJĄCA NA PRAWIE PRZEJAZDU I PRZECHODU PRZEZ DZIAŁKĘ NUMER 569/5 PASEM GRUNTU O SZEROKOŚCI PIĘCIU METRÓW NA RZECZ KAŻDOCZESNEGO UŻYTKOWNIKA WIECZYSTEGO NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWEJ STANOWIĄCEJ DZIAŁKĘ OZNACZONĄ NUMEREM EWIDENCYJNYM . Przeznaczenie planistyczne: W chwili obecnej, dla obszaru, na którym położona jest wyceniana nieruchomości brak jest Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, dlatego obowiązują ustalenia Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Busko Zdrój. Zgodnie z Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Busko – Zdrój, zatwierdzonym uchwałą nr IX/122/1999 Rady Miejskiej w Busku Zdroju z dnia 30 września 1999r., zmieniony uchwałą Nr XXV/263/2005 Rady Miejskiej w Busku - Zdroju z dnia 04 marca 2005r. działka ewid. nr 569/5 położona jest na terenie istniejącej zabudowy (zainwestowania), strefy C ochrony uzdrowiska.

Suma oszacowania wynosi 875 200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 656 400,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 18:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 87 520,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 26 1600 1462 1826 6626 0000 0003 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.

Przetarg odbywa się w trybie sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej i rozpocznie się w dniu: 05.02.2025 o godzinie: 10.00 a zakończy się w dniu 12.02.2025 o godzinie: 10.00. Na podstawie art. 9867 § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

Historyczne ceny