Wróć do listy

Sidra, podlaskie

23 930 zł
139 zł/m2
Obiekt 171,60 m2 Przetarg Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 23 930 zł
Miasto Sidra
Powierzchnia 171,60 m2
Województwo podlaskie
Ulica
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 2 400 zł
Numer oferty 40292X94363867
Termin wpłaty wadium 16-09-2019 Co to znaczy?

Opis

Wójta Gminy Sidra
Na podstawie art. 37 ust.1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U.
z 2018 r., poz. 2204 z późn. zm.) oraz Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r., poz. 1490) ogłasza się przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości.
; ;
Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość rolna zabudowana oznaczona jako działka nr 217/1 o powierzchni 0,1300 ha, położona w obrębie Bierniki, gmina Sidra, powiat sokólski, woj. podlaskie, zabudowana garażem - pow. użyt. 71,5 m2 stodołą - pow. użyt. 171,6 m2; szopą (drwalnia) – pow. użyt. 18,9 m2 . W zasięgu nieruchomości uzbrojenie: energia, wodociąg. Nieruchomość posiada księgę wieczystą KW Nr XXXX/XXXXXXXX/X. Przedmiotowa nieruchomość położona jest na obszarze nie posiadającym prawomocnego planu zagospodarowania przestrzennego. W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Sidra w/w nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę zagrodowa.
Cena wywoławcza nieruchomości: 23930,00 zł (dwadzieścia trzy tysiące dziewięćset trzydzieści złotych). Wadium wynosi: 2400,00 zł (dwa tysiące czterysta złotych). Minimalne postąpienie: 240,00 zł (dwieście czterdzieści złotych). Przetarg odbędzie się w dniu 20.09.2019 r. o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy
Sidra w sali Ośrodka Kultury.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w gotówce, w terminie do 16.09.2019 r. w kasie Urzędu Gminy Sidra lub na konto nr BS Sokółka 28 8093 0000 0000 1140 2000 0040 (z takim wyprzedzeniem by komisja przetargowa potwierdziła wniesioną wpłatę na koncie gminnym w dniu
16.09.2019 r.). Wpłacone wadium zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia o ile osoba przystępująca do przetargu wygra przetarg. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zwraca się niezwłocznie po odwołaniu lub zamknięciu przetargu. Wadium przepada na rzecz Urzędu Gminy jeżeli osoba, która wygrała przetarg, uchyli się od zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego w wyznaczonym dniu.
Cena osiągnięta w przetargu stanowi cenę nabycia nieruchomości, pomniejszoną o wpłacone wadium, którą należy uiścić przed zawarciem notarialnej umowy sprzedaży. Koszt umowy notarialnej oraz ewentualnego wznowienia granic nieruchomości ponosi nabywca.
Osoba pozostająca w związku małżeńskim, która zamierza przystąpić do przetargu w celu odpłatnego nabycia nieruchomości do majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową obowiązana jestzłożyć komisji przetargowej, przed rozpoczęciem przetargu pisemną zgodę małżonka na nabycie
nieruchomości gminnej. Zastrzega się prawo odwołania przetargu z ważnych powodów, podając przyczyny odwołania do
publicznej wiadomości.

Szczegółowe informacje o przetargu można uzyskać w Urzędzie Gminy Sidra, pok. Nr 7, tel. 85 722 09 88.