Wróć do listy

Nowa Wies, wielkopolskie

26 481 zł
Działka 0.92 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 26 481 zł
Miasto Nowa Wies
Powierzchnia 0.92 ha
Województwo wielkopolskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 3 531 zł
Numer oferty 401818X941057759
Termin wpłaty wadium 24-02-2025 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lesznie Łukasz Rajewski na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 567/23 i inne w dniu 25-02-2025 o godz. 08:45 w budynku Sądu Rejonowego w Lesznie z siedzibą przy Dąbrowskiego 2, 64-100 Leszno, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy , 64-130 Nowa Wieś, dla której Sąd Rejonowy w Lesznie (adres: ul. , Leszno, 64-100 Leszno) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Opis nieruchomości działka nr 358: Działka o powierzchni 0,9200 ha, stanowi teren prac polowych, posiada dostęp z drogi publicznej śródpolnej, nieutwardzonej, brak mediów, teren płaski, warunki gruntowe dobre, poziom wody gruntowej niski. Teren w bardzo dobrej kulturze rolnej. Brak dołów, wzniesień utrudniających prowadzenie prac polowych. Poniżej wskazana suma oszacowania dotyczy udziału dłużnika we wskazanej nieruchomości. Sumy umniejszone są o wartość ograniczonego prawa rzeczowego obniżającego wartość nieruchomości. Zgodnie z działem III księgi wieczystej KW nr XXXX/XXXXXXXX/X nieruchomość obciążona jest służebnością osobistą na rzecz Pani Bogumiły Walkowiak - ustanowiona dożywotnia, nieodpłatna służebność osobista mieszkania polegająca na prawie nieodpłatnego i dożywotniego korzystania z jednego pokoju, wspólnej kuchni, łazienki oraz swobodnego obejścia po całej nieruchomości.

Suma oszacowania wynosi 35 307,62 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 26 480,72 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 3 530,76 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 10:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Lesznie ul. Dąbrowskiego2, 64-100 Leszno.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Historyczne ceny