Wróć do listy

Chyby, wielkopolskie

2 572 050 zł
2 572 050 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 2 572 050 zł
Miasto Chyby
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Szkolna 4b
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 342 940 zł
Numer oferty 389114X911304991
Termin wpłaty wadium 28-11-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu

Piotr Tomaszewski

Kancelaria Komornicza, Śniadeckich 50/2, Poznań, 60-774 Poznań

tel. 61 222 49 94 / fax. 61 222 49 95

Sygnatura: KM 2071/21

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Piotr Tomaszewski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 29-11-2024 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Jeleniogórskiej 16, 60-179 Poznań, sala 104,  Marcelin Office Center Budynek A odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: , położonej przy Szkolna 4B,Chyby, 62-081 Tarnowo Podgórne, dla której Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 3 429 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 2 572 050,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 342 940,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PeKaO SA I Odział w Poznaniu 50 1240 1747 1111 0010 2730 9341.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00 zapoznać się z operatem szacunkowym sporządzonym przez biegłego wraz z dokumentacją fotograficzną w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.