Wróć do listy

Regimin, mazowieckie

430 088 zł
3 645 zł/m2
Dom 118,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 430 088 zł
Miasto Regimin
Powierzchnia 118,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Kątki
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 57 345 zł
Numer oferty 38618X90443359
Termin wpłaty wadium 09-10-2019 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ciechanowie Joanna Rykowska (tel/fax 023-672-59-36) na podstawie przepisu art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 10 października 2019 r. o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ciechanowie ul. St. Mikołajczyka 6, 06-400 Ciechanów w sali nr VIII, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości zabudowanej stanowiącej zabudowane gospodarstwo rolne o pow. 8,9003 ha położonej pod adresem: Kątki, 06-461 Regimin, dla której Sąd Rejonowy w Ciechanowie Wydział VI Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X będącej własnością dłużników na zasadach małżeńskiej wspólności ustawowej.
Nieruchomość składa się z działek gruntu o nr ewidencyjnych: 53/1 i 53/2 o łącznej powierzchni 8,9003 ha. Dojazd do nieruchomości odbywa się drogą asfaltową przylegajacą do zachodniego boku działek oraz drogą gruntową oznaczoną w ewidencji numerami 56/1 i 56/2.
Nieruchomość zabudowana jest budynkiem mieszkalnym, budynkiem inwentarskim obory, budynkiem stodoły z wiatą oraz budynkiem garażu. Budynek mieszkalny o pow. zabudowy ok. 118 m.kw. jest budynkiem drewnianym, parterowym, z dachem dwuspadowym krytym w części papą i w części blachą płaską, wybudowany w 1935r. Budynek inwentarski obory jest budynkiem murowanym o pow. zabudowy 98 m.kw, wybudowany w 1934r. Budynek stodoły z wiatą jest budynkiem drewnianym o pow. zabudowy 106 m.kw. wybudowany w 1935r. Budynek garażu jest budynkiem murowanym o pow. zabudowy 26 m.kw, wybudowny w 1965r.
Wszystkie zabudowania znajdują się na działce nr 53/2, na której również na powierzchni ok. 1,5 ha znajduje się drzewostan mieszany leszczyny, osiki i dębu w wieku około 30 lat.

Suma oszacowania nieruchomości wynosi 573 450,00zł, zaś cena wywołania w I terminie licytacji jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 430 087,50 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 57 345,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg tj. 9 października 2019r.
Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP SA O. Centrum w Ciechanowie 25 10201592 0000 2602 0054 1367
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 11.00 do godz. 12.00 oraz przeglądać w kancelarii komornika akta postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.