Wróć do listy

Dyszów, świętokrzyskie

55 166 zł
Działka 0.3575 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 55 166 zł
Miasto Dyszów
Powierzchnia 0.3575 ha
Województwo świętokrzyskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 7 355 zł
Numer oferty 385841X903639625
Termin wpłaty wadium 02-12-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Końskich Andrzej Szteleblak na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 03-12-2024 o godz. 10:30 w budynku Sądu Rejonowego w Końskich z siedzibą przy Iwo Odrowąża 5, 26-200 Końskie, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: , położonej przy Dyszów gm. Końskie ,Dyszów, 26-200 Końskie, dla której SĄD REJONOWY KOŃSKIE IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
O B W I E S Z C Z E N I E O L I C Y T A C J I N I E R U C H O M O Ś C I Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Końskich Andrzej Szteleblak mający Kancelarię Komorniczą nr II w Końskich przy ul. Piłsudskiego 4 podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 03-12-2024r., o godz. 10:30 w Sądzie Rejonowym w Końskich ul. Odrowąża 5 odbędzie się w trybie art. 953 k.p.c. pierwsza licytacja nieruchomości położonych na gruntach miejscowości Dyszów, gmina Końskie, powiat konecki, województwo świętokrzyskie, dla których Sąd Rejonowy w Końskich Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o nr XXXX/XXXXXXXX/X. Przedmiotem licytacji są nieruchomości gruntowe niezabudowane obejmujące działki o numerach ewidencyjnych 5/2 o pow. 0,0615 ha; 285 o pow. 0,1100 ha; 289/2 o pow. 0,0460 ha; 569 o pow. 0,0500 ha; 610 o pow. 0,0900 ha położone na gruntach miejscowości Dyszów, gmina Końskie. Przedmiotowe działki są miejscowo zakrzewione i zakrzaczone, porośnięte dziko rosnącą trawą. Według "Studium" działka o nr 5/2 - tereny rolnicze; działka o nr 285 i 289/2 - tereny zieleni nieurządzonej; działki nr 569 i 610 - tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Łączna powierzchnia nieruchomości 0,3575 ha. W dziale III księgi wieczystej nieruchomości jest wpis Prokuratury o zakazie zbywania i obciążania nieruchomości, który nie zostanie wykreślony po przysądzeniu własności na rzecz nabywcy nieruchomości na licytacji. Suma oszacowania poszczególnych działek wynosi: 1. działka nr 5/2 o pow. 0,0615 ha - wartość oszacowania to 5.092,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszacowania wynosi 3.819,00 zł; rękojmia - 509,20 zł; 2. działka nr 285 o pow. 0.1100 ha - wartość oszacowania to 9.107,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszacowania wynosi 6.830,25 zł; rękojmia - 910,70 zł; 3. działka nr 289/2 o pow. 0,0460 ha - wartość oszacowania to 3.809,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszacowania wynosi 2.856,75 zł; rękojmia - 380,90 zł; 4. działka nr 569 o pow. 0,0500 ha - wartość oszacowania to 20.770,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszacowania wynosi 15.577,50 zł; rękojmia - 2.077,00 zł; 5. działka nr 610 o pow. 0,0900 ha - wartość oszacowania to 34.776,00 zł; cena wywołania 3/4 sumy oszacowania wynosi 26.082,00 zł; rękojmia - 3.477,60 zł; Suma oszacowania łączna w/w nieruchomości wynosi: 73.554,00 zł Cena wywołania 3/4 sumy oszacowania wynosi: 55.165,50 zł Rękojmia w wysokości 10 % sumy oszacowania wynosi 7.355,40 zł - rękojmię należy wpłacić do dnia poprzedzającego dzień licytacji w Kancelarii Komornika Sądowego, bądź na konto Komornika: PKO Końskie 04 1020 2629 0000 9402 0255 0598 do sprawy Km 1000/18 nr KW XXXX/XXXXXXXX/X. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych. Użytkowania, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną tam ogłoszone najpóźniej trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. Operat szacunkowy licytowanej nieruchomości znajduje się w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Końskich przy ul. Piłsudskiego 4 i jest do wglądu. Nieruchomość można będzie oglądać dnia 19-11-2024r. od godz. 9:00 do godz. 12:00. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 41-375-30-15.

Suma oszacowania wynosi 73 554,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 55 165,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 7 355,40 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi do dnia poprzedzającego dzień licytacji. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Kielcach 04 1020 2629 0000 9402 0255 0598. do dnia poprzedzającego dzień licytacji.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Historyczne ceny