Świętochłowice, Chropaczów
To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)
Szczegóły
Opis
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym
w Chorzowie
Witold Walków
Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów
tel. 322411610 / fax. 324310030
Sygnatura: KM 3189/17 i inne
O B W I E S Z C Z E N I E
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza z siedzibą w Chorzowie przy ulicy Narutowicza 3 zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku
z art. 955 kpc, że w dniu 05.09.2019r. o godz. 09:00 w sali nr 306 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:
P I E R W S Z A L I C Y T A C J A
nieruchomości stanowiącej własność dłużnika:
41-600 ŚWIĘTOCHŁOWICE, ul. BESKIDZKA 5/91
położonej w ŚWIĘTOCHŁOWICACH, ul. BESKIDZKA 5/91, opisanej jako lokal mieszkalny stanowiący
odrębną nieruchomość, dla której Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X.
Lokal mieszkalny, usytuowany jest na 11 piętrze (12 kondygnacja), posiada powierzchnię użytkową 72,90 m2 i składa się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, WC i przedpokoju. Do lokalu przynależy piwnica nr 91 o powierzchni 1,98 m2 oraz komórka o powierzchni 1,30 m2. Łączna powierzchnia nieruchomości lokalowej wynosi 76,18 m2.
Z prawem własności lokalu związany jest udział w nieruchomości wspólnej, w wysokości 7618/3753956, zapisany w KW nr XXXX/XXXXXXXX/X.
Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 157.800,00 zł (sto pięćdziesiąt siedem tysięcy osiemset złotych).
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 118.350,00 zł (sto osiemnaście tysięcy trzysta pięćdziesiąt złotych).
Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania nieruchomości, tj. kwotę 15.780,00 zł (piętnaście tysięcy siedemset osiemdziesiąt złotych) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda
Walków w Banku ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW nr 15 105012431000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.
Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją - po uprzednim uzgodnieniu terminu z tutejszą kancelarią.
Akta sprawy wraz z operatem szacunkowym do wglądu znajdują się w biurze Komornika, a na dwa tygodnie przed licytacją w VIII Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie.
Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.
Komornik Sądowy
Witold Walków
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie