Wróć do listy

Kobylnica, pomorskie

1 023 653 zł
1 023 653 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 1 023 653 zł
Miasto Kobylnica
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo pomorskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 136 487 zł
Numer oferty 38383X89892989
Termin wpłaty wadium 09-09-2019 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Słupsku na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 10-09-2019 o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Słupsku z siedzibą przy Szarych Szeregów 13, 76-200 Słupsk, pokój 101, odbędzie się pierwsza licytacja:

- użytkowania wieczystego nieruchomości należącej do dłużnika: z siedzibą w Gdańsku, położonej przy , 76-251 Kobylnica, dla której Sąd Rejonowy w Słupsku VII Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
działki ewidencyjne o numerach 1142/5 o powierzchni 0,3858 ha i 1142/14 o powierzchni 2,7962 ha - nieruchomość gruntowa zabudowana o łącznej powierzchni 3,1820 ha - będącej w użytkowaniu wieczystym oraz stanowiące odrębną nieruchomość budynki i budowle: budynek warsztatowy jednokondygnacyjny o kubaturze 2344 m3, wiata garażowa z prefabrykatów o kubaturze 2455 m3. Na nieruchomości znajdują się mury oporowe, płace składowe, place betonowe oraz drogi asfaltowe

Suma oszacowania wynosi 1 364 870,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 1 023 653,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 136 487,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BOŚ o/Słupsk 87 1540 1098 2008 5566 3609 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.