Wróć do listy

Wielkie Drogi, małopolskie

156 870 zł
156 870 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 156 870 zł
Miasto Wielkie Drogi
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo małopolskie
Ulica 46
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 23 531 zł
Numer oferty 383119X897264701
Termin wpłaty wadium 05-11-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Wieliczce

Maciej Janawa

Kancelaria Komornicza, Zabierzowska 36c, Niepołomice, 32-005 Niepołomice

tel. 604276461 / fax.

Sygnatura: Km 813/19 i inne

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wieliczce Maciej Janawa na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 06-11-2024 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Wieliczce z siedzibą przy , 32-020 , sala 32, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: Barbara Kluj, położonej przy ,Wielkie Drogi, 32-050 Skawina, dla której Sąd Rejonowy w Wieliczce V Zamiejscowy Wydział KW z/s w Skawinie prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Licytowana nieruchomość składa się z dz.ewid. nr 743 o powierzchni 0,06 ha (600m2), zabudowanej murowanym parterowym, częściowo podpiwniczonym budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym. Zgodnie z wypisem
z kartoteki budynków powierzchnia zabudowy budynku wynosi 93m2. Działka ma kształt zbliżony do kwadratu, położona jest w terenie o niewielkim nachyleniu, poniżej poziomu drogi. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej krajowej – położenie bezpośrednio przy drodze krajowej nr 44, urządzony wjazd z kostki brukowej bezpośrednio z drogi krajowej. Wyposażenie w urządzenia infrastruktury technicznej: sieć energetyczna, sieć wodociągowa, sieć gazowa. Na działce brak dodatkowej zabudowy. Na działce studnia. Przez teren działki, od drogi publicznej wzdłuż budynku, przebiega droga/dojazd do sąsiedniej nieruchomości (służebność drogi koniecznej nie jest ustanowiona). Nieruchomość zabudowana jest murowanym parterowym, częściowo podpiwniczonym budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni zabudowy 93m2 (Powierzchnia zabudowy zgodnie z wypisem z kartoteki budynków). Budynek budowany| w latach 60-ych XXw. Zgodnie z oświadczeniem budowa zakończona w 1968 roku. Budynek murowany, z pustaka i w niewielkiej części z cegły - budynek nieocieplony, nieotynkowany. Dach konstrukcji drewnianej, 2 spadowy pokryty płytą Onduline. Media: prąd, woda, gaz. Ogrzewania wody – bojler elektryczny w łazience. Ogrzewanie budynku – nowy kominek w remontowanym pokoju, aktualnie rozprowadzane jest ogrzewanie kominkowe w budynku.

Suma oszacowania wynosi 235 305,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 156 870,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 23 530,50 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Santander Bank Polska S.A. 93 1090 1665 0000 0001 1530 3895.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 11:00 do godz. 12:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.