Wróć do listy

Gdańsk, Osowa

139 335 zł
4 312 zł/m2
Mieszkanie 32,31 m2 Kawalerka 2 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-59%
Zakończona
-59%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 139 335 zł
Miasto Gdańsk
Powierzchnia 32,31 m2
Województwo pomorskie
Ulica Kielnieńska 125A
Liczba pokoi 1
Piętro 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 18 578 zł
Numer oferty 383X896989
Termin wpłaty wadium 01-03-2018 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku

Mariusz Bojeczko

Kancelaria Komornicza, ul. Świętopełka 2, Gdańsk, 80-361 Gdańsk

tel. 58 3223144 / fax. 58 3223144

Sygnatura: Km 1969/16

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku Mariusz Bojeczko na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 01-03-2018 o godz. 12:30 w budynku Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku z siedzibą przy ul. Piekarnicza 10, 80-126 Gdańsk, pokój A88, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego będącego wspólną własnością dłużników xxx , położonego przy ul. Kielnieńska 125A kl. A/7, 80-299 Gdańsk, dla którego III Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego Gdańsk-Północ w Gdańsku prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
___________________
Stanowiący odrębną nieruchomość lokal mieszkalny nr 7, usytuowany na II piętrze budynku położonego w Gdańsku przy ul. Kielnieńskiej 125A, kl. A, o łącznej pow. uż. 32,31m2, składający się z pokoju dziennego, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju, dla którego Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ w Gdańsku prowadzi księgę wieczystą o numerze KW 192511 [NKW XXXX/XXXXXXXX/X] z przynależnym udziałem 3.231/766.656 części w nieruchomości wspólnej objętej KW 101542, którą stanowi prawo własności działek i części budynku stanowiącego odrębną nieruchomość, wraz z prawem korzystania z wyłączeniem właścicieli pozostałych lokali z naziemnego miejsca postojowego nr 46, stanowiących współwłasność na prawach wspólności ustawowej majątkowej małżeńskiej dłużników Hanny Marzeny i Jarosława Jana Zimmermann.
__________________
Suma oszacowania wynosi 185 780,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 139 335,00zł.
__________________
Licytant przystępujący do przetargu, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg, tj. najpóźniej w dniu 28.02.2018r., obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 18.578,00zł na konto komornika: Bank Polska Kasa Opieki S.A. Oddział w Gdańsku 09 12405400 1111 0000 4916 4028 lub w gotówce, w kasie kancelarii komornika.
__________________
Nie będą akceptowane przelewy rękojmi, których wpływu na rachunek komornik nie zarejestruje do dnia 28.02.2018r., jak i wpłaty gotówkowe rękojmi dokonane po tym dniu.
__________________
Pełnomocnik zastępujący licytanta winien być zaopatrzony w stosowne pełnomocnictwo do zastępowania licytanta w konkretnym przetargu tj. do wzięcia udziału w określonej licytacji, skonkretyzowanej nieruchomości. Pełnomocnicy nie posiadający stosownego pełnomocnictwa lub posiadający pełnomocnictwo ogólne do nabywania nieruchomości (bez wyszczególnienia konkretnego przetargu), nie będą dopuszczani do udziału w licytacji.
_________________
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dniach 16.02., 20.02., 22.02. i 28.02.2018r., w godz. 15.00 - 15.30, oraz w tym samym okresie czasu, w dni powszednie, w godz. 8.00 - 15.00, przeglądać w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku przy ul. Piekarniczej 10, w pok. A28, odpis protokołu oszacowania nieruchomości wraz z operatem szacunkowym biegłego sądowego z akt postępowania egzekucyjnego.
_________________

Suma oszacowania wynosi 185 780,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 139 335,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 18 578,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank Polska Kasa Opieki S.A. Oddział w Gdańsku 09 12405400 1111 0000 4916 4028.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w następujących terminach:

Data oględzin Godziny oględzin
16.02.2018 15:00 - 15:30
20.02.2018 15:00 - 15:30
22.02.2018 15:00 - 15:30
28.02.2018 15:00 - 15:30

oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Północ w Gdańsku mieszczącym się pod adresem: ul. Piekarnicza 10, Gdańsk, 80-126 Gdańsk.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.