Wróć do listy

Boduszewo, wielkopolskie

664 846 zł
5 155 zł/m2
Dom 128,98 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 664 846 zł
Miasto Boduszewo
Powierzchnia 128,98 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica 29
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 88 646 zł
Numer oferty 380621X891414385
Termin wpłaty wadium 06-11-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań - Stare Miasto w Poznaniu 
Kancelaria Komornicza nr VIII w Murowanej Goślinie
Błażej Mierzwiczak
62-095 Murowana Goślina, ul.  Dworcowa 1/3     tel.: 661-014-199
PKO BP S.A.: 25102040270000110213403391 
Sygn. akt GKm 29/23
Murowana Goślina, dnia 12.09.2024

OBWIESZCZENIE O  I LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

                                                         

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań - Stare Miasto w Poznaniu  Błażej Norbert Mierzwiczak Kancelaria Komornicza w Murowanej Goślinie działając na podstawie art. 953 kpc - podaje do publicznej wiadomości, że  w dniu 07-11-2024 roku o godzinie 10:30  w sali nr 604 Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto w Poznaniu, ul. Młyńska 16, 61-729 Poznań (VI piętro Budynek Temidy)  odbędzie się I licytacja nieruchomości położonej  Boduszewo 29 dla której prowadzona jest księga wieczysta PO1P/00104649 /4. Właścicielem w/w nieruchomości jest

Opis: nieruchomość działka numer 116/6  położona Boduszewo 29 - obręb Boduszewo  o obszarze 0,1218 HA  dla której Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu, V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X. Nieruchomość gruntowa zabudowana domem mieszkalnym i zabudowaniami gospodarczymi. Dom mieszkalny parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, o powierzchni użytkowej 128,98m2 (oddany do użytku w 2006r.) Budynek gospodarczy murowany o powierzchni użytkowej 118,2 m2. Wiata drewniana kryta blachodachówką. 

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę:   886.461,00 zł. zł (osiemset osiemdziesiąt sześć tysięcy czterysta sześćdziesiąt jeden  złotych).
Cena wywołania wynosi: 664.845,75 zł.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć na rachunek bankowy Komornika rękojmię w wysokości 88.646,10 zł. Rękojmia winna być uiszczona na rachunek bankowy komornika w Banku PKO BP S.A. nr:  25 1020 4027 0000 1102 1340 3391 

z zastrzeżeniem, iż środki z tytułu rękojmi muszą wpłynąć na rachunek bankowy komornika przed dniem licytacji. Rękojmia również może być złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia Sądu o utracie rękojmi. Z operatem szacunkowym można zapoznać się w kancelarii komorniczej w godzinach jej pracy lub za zgodą Sądu na dwa tygodnie przed licytacją w sekretariacie II Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto, ul. Młyńska 1a, (akta dołączone do sprawy II Co 571/23/3/118), w godzinach urzędowania. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawo dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzenia własności. Zastrzega się prawo odwołania licytacji bez podania przyczyny. Nieruchomość wolno oglądać w dniu 28.10.2024r. o godz. 9.00. Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.