Wróć do listy

Wola Grzymkowa, łódzkie

515 250 zł
515 250 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 515 250 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo łódzkie
Ulica Ludwika Wegierskiego 15
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 68 700 zł
Numer oferty 379612X889051307
Termin wpłaty wadium 24-10-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Zgierzu

Tomasz Banach

Kancelaria Komornicza, Długa 44/46, Zgierz,  95-100 Zgierz

tel. 42 716 05 05 / fax. 

Sygnatura: Km 1075/17

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zgierzu Tomasz Banach na podstawie art. 986 4  § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 12.00 w dniu 29.10.2024 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja

nieruchomości,której właścicielem jest x , położonej przy Ludwika Węgierskiego 15, 95-070 Wola Grzymkowa, dla której Sąd Rejonowy w Zgierzu V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Sokołowska 6, Zgierz, 95-100 Zgierz) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
nieruchomość zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie wolnostojącej oznaczona jako działka gruntu nr 363/4 o powierzchni 0,1147 ha

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 05.11.2024 o godzinie: 12.00 .

Suma oszacowania wynosi 687 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 515 250,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 68 700,00 zł. Przystępujący do przetargu składa rękojmię za pośrednictwem systemu teleinformatycznego najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Rękojmia może być także złożona komornikowi, który potwierdza ten fakt w systemie teleinformatycznym (konto komornika Bank Spółdzielczy w Poddębicach: 45 9263 0000 0920 0991 2010 0001). Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Przetarg w drodze elektronicznej rozpoczyna się z chwilą określoną w obwieszczeniu o licytacji elektronicznej i kończy się w chwili wyznaczonej przez komornika.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Natychmiast po zakończeniu licytacji elektronicznej komornik udziela przybicia osobie ofiarującej najwyższą cenę w chwili zakończenia licytacji elektronicznej. Przybicie jest udzielane w systemie teleinformatycznym. Zawiadomienie o przybiciu doręcza się licytantom za pośrednictwem systemu teleinformatycznego - art. 879 (6) § 3, 879 (7) kpc.