Wróć do listy

Chorzów, śląskie

141 000 zł
2 282 zł/m2
Mieszkanie 61,80 m2 4 pokoje 4 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
-67%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 141 000 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 61,80 m2
Województwo śląskie
Ulica Młodzieżowa 39
Liczba pokoi 4
Piętro 4
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 18 800 zł
Numer oferty 37864X88677491
Termin wpłaty wadium 08-08-2019 Co to znaczy?

Opis

_________________________________________________________________________________________


Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie


Iwona Ochęduszko


Kancelaria Komornicza w Chorzowie


ul. Wolności 39  41-500 Chorzów


________________________________________________________________________________


tel. 32 771 29 77 / fax. 32 771 29 77




OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJLICYTACJI NIERUCHOMOŚCI



Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Iwona Ochęduszko w sprawie egzekucyjnej KM 606/15 na podstawie art. 953 kpc w związku z art.955kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu


09-08-2019 o godz. 12:00


w budynku Sądu Rejonowego w Chorzowie z siedzibą przy Rostka 2, 41-500 Chorzów, pokój 308,



odbędzie się:


pierwsza licytacja



nieruchomości należącej do dłużnika i oznaczonej jako:


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lokal stanowiący odrębną nieruchomość   


Dodatkowy opis: Z własnością lokalu związany jest udział 177 / 100000 w prawie użytkowania wieczystego gruntu do dnia 17 listopada 2068 roku


Przedmiotowy lokal składa się z czterech pokoi, kuchni, przedpokoju, łazienki oraz wc. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 61,80 m2. W lokalu dokonano przeróbek. Zlikwidowano jeden z pokoi powiększając duży pokój. Powiększono nieco kuchnię kosztem dużego pokoju. W rzeczywistości lokal składa się więc z trzech pokoi. Lokal posiada balkon.



Adres: 41-500Chorzów ul. Młodzieżowa 39/21


KW:     KA1C / 00039814 / 5 Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Chorzowie


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Suma oszacowania wynosi 188 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 141 000,00 .


Nieruchomość sprzedawana jest z podatkiem VAT, wobec czego zostanie wystawiona faktura.


Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 18 800,00 zł., stanowiącej 10% ceny oszacowania. Rękojmia powinna być złożona, najpóźniej dzień przed rozpoczęciem licytacji, w gotówce lub na konto Komornika: 86 1050 1243 1000 0022 6080 8742 ING Bank Śląski SA o/Chorzów lub w postaci książeczki oszczędnościowej banków upoważnionych według prawa bankowego do jej wystawienia, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia Sądu. Po rozpoczęciu licytacji wadium nie będzie przyjmowane.





Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.


Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją. Elaborat szacunkowy tej nieruchojmości znajduje sie do wglądu w biurze komornika oraz w Sądzie Rejonowym w Chorzowie wraz z aktami.


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.


Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.






Komornik Sądowy



Iwona Ochęduszko



Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.