Wróć do listy

Chorzów, śląskie

65 400 zł
1 677 zł/m2
Mieszkanie 39,00 m2 2 pokoje 3 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-75%
Zakończona
-75%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 65 400 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 39,00 m2
Województwo śląskie
Ulica Lompy 10
Liczba pokoi 2
Piętro 3
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 8 720 zł
Numer oferty 37788X88499499
Termin wpłaty wadium 29-08-2019 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza z siedzibą w Chorzowie przy ulicy Narutowicza 3 zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 30 sierpnia 2019r. o godz. 11:00 w sali nr 307 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:



P I E R W S Z A L I C Y T A C J A



ograniczonego prawa rzeczowego w postaci spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, położonego w: CHORZOWIE, ul. LOMPY 10/8, znajdującego się w zasobach Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, dla którego nie została założona księga wieczysta, a przysługującego dłużnikom:





Lokal mieszkalny usytuowany jest na 3 piętrze budynku. Posiada powierzchnię użytkową 39,00 m2 i składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju.


Łączną, szacunkową wartość rynkową spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, położonego w Chorzowie, ul. Lompy 10/8, oszacowano na kwotę: 87.200,00 zł (osiemdziesiąt siedem tysięcy dwieście złotych).


Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania, tj. kwotę: 65.400,00 zł (sześćdziesiąt pięć tysięcy czterysta złotych).



Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania nieruchomości, tj. kwotę 8.720,00 zł (osiem tysięcy siedemset dwadzieścia złotych) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków w Banku ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW nr 15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.



Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją - po uprzednim uzgodnieniu terminu z tutejszą kancelarią.



Akta sprawy wraz z operatem szacunkowym do wglądu znajdują się w kancelarii Komornika, a na dwa tygodnie przed licytacją w VIII Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.








Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.