Wróć do listy

Panigródz, wielkopolskie

595 875 zł
4 115 zł/m2
Dom 144,80 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 595 875 zł
Miasto Panigródz
Powierzchnia 144,80 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica 78
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 79 450 zł
Numer oferty 376970X882863743
Termin wpłaty wadium 02-10-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wągrowcu

Kancelaria Komornicza nr III w Wągrowcu przy ul. Reja 32A/13, 62-100 Wągrowiec

Sebastian Żurek

tel. 672685874 / fax. 672625861

Sygnatura: GKm 179/20

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wągrowcu Sebastian Żurek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 03-10-2024 o godz. 10:30 w budynku Sądu Rejonowego w Wągrowcu z siedzibą przy Kościuszki 18, 62-100 Wągrowiec, sala 4, odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości będącej wspólną własnością dłużników:  , położonej  ,Panigródz 78,  62-130 Gołańcz, dla której Sąd Rejonowy w Wągrowcu prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa zabudowana, dla której SĄD REJONOWY WĄGROWIEC V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X składająca się z działki numer 127/1 o powierzchni 9,4102 ha.
Zabudowę ww. działki stanowi:
 Budynek mieszkalny o powierzchni użytkowej 144,80 m2
 Budynek inwentarski – obora o powierzchni użytkowej 135,60 m2
 Budynek inwentarski – chlewnia o powierzchni użytkowej 106,80 m2
 Budynek stodoły o powierzchni użytkowej 163,20 m2
 Budynek kurnika o powierzchni użytkowej 5,20 m2
 Budynek szopo – garażu o powierzchni użytkowej 158,40 m2
oraz uzbrojenie i urządzenie terenu;
stanowiąca prawo własności dłużnika: na prawach wspólności ustawowej majątkowej małżeńskiej.
Nieruchomość położona w miejscowości Panigródz 78, gmina Gołańcz, powiat wągrowiecki, województwo wielkopolskie.

Działka oznaczona numerem ewidencyjnym nr 127/1 o powierzchni 9,4102 ha położona w obrębie geodezyjnym Panigródz gm. Gołańcz, nie ma określonego przeznaczenia w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy Gołańcz.
W studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Gołańcz - Uchwała nr XIX/191/20 z dnia 30.06.2020 r. Rady Miasta i Gminy Gołańcz, działka nr 127/1 przewidziana jest na tereny rolne oraz tereny zabudowy mieszkaniowo – usługowej (istniejąca zagroda rolna). W/w działka posiada dostęp do drogi publicznej

Suma oszacowania wynosi 794 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 595 875,00 Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 79 450,00 zł. 

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania,najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. O/WĄGROWIEC 66 1020 3903 0000 1202 0027 8820. Rękojmia musi zostać zaksięgowana na rachunku komornika w dniu poprzedzającym przetarg.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 k.p.c. w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać w/w nieruchomość w dni powszednie po uprzednim kontakcie z komornikiem od godz. 08:00 do godz. 15:00, przeglądać protokół opisu i oszacowania nieruchomości oraz operat szacunkowy biegłego sądowego oraz protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Kościuszki 18, 62-100 Wągrowiec w godzinach pracy sądu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.