Wróć do listy

Moszna, mazowieckie

315 750 zł
2 820 zł/m2
Dom 111,98 m2 Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 315 750 zł
Miasto Moszna
Powierzchnia 111,98 m2
Województwo mazowieckie
Ulica 47
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 42 100 zł
Numer oferty 371236X869434715
Termin wpłaty wadium 15-09-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Pruszkowie

Barbara Szcześniak

Kancelaria Komornicza, Lipowa 51j ,  Pruszków,   05-800 Pruszków

tel. 507758308 / fax. 

Sygnatura: KM 125/23

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Pruszkowie Barbara Szcześniak Kancelaria Komornicza nr XI w Pruszkowie na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 125/23 w dniu 16-09-2024 o godz. 15:15 w budynku Sądu Rejonowego w Pruszkowie z siedzibą przy Kraszewskiego 22, 05-800 Pruszków, sala V, odbędzie się pierwsza licytacja:

- ułamkowej części nieruchomości, której   właścicielem jestx   położonej przy  47, 05-840 Moszna Wieś, dla której Sąd Rejonowy w Pruszkowie VI Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Kraszewskiego 22, Pruszków, 05-800 Pruszków)  prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Licytacja dotyczy udziału 1/2 prawa własności nieruchomości. Grunt wchodzący w skład
nieruchomości, oznaczony jest w ewidencji gruntów jako dz. ew. 35/2 o powierzchni 2249 m2
w obrębie 0013 Moszna-Wieś oraz dz. ew. nr 81 o powierzchni 1431 m2, dz. ew. nr 125 o
powierzchni 700 m2w obrębie 0022 Brwinów Miasto, gminy Brwinów, powiat pruszkowski. Na
gruncie (dz. ew. nr 35/52) usytuowany jest budynek mieszkalny jednorodzinny, wolnostojący,
dwukondygnacyjny, w tym poddasze użytkowe, niepodpiwniczony o powierzchni użytkowej
111,98 m2 oraz budynek w stanie do rozbiórki. Działka nr ew. nr 81 oraz działka nr ew. nr 125
jest niezabudowana i niezagospodarowana.

Suma oszacowania wynosi 421 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 315 750,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 42 100,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 18:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Pruszkowie ul. Kraszewskiego22, 05-800  Pruszków. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Alior Bank S.A. 95 2490 0005 0000 4530 4007 8772.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.