Wróć do listy

Rożki, lubelskie

218 250 zł
218 250 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 218 250 zł
Miasto Rożki
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo lubelskie
Ulica 84
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 29 100 zł
Numer oferty 370983X868842189
Termin wpłaty wadium 04-10-2024 Co to znaczy?

Opis

O B W I E S Z C Z E N I E
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zamościu Tomasz Godek Kancelaria Komornicza nr I w Zamościu zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 05 lipiec 2024r. godz. 10:40 w sali nr 33 Sądu Rejonowego w Zamościu odbędzie się:

P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A
nieruchomości w postaci:

miejsce położenia:
 ROŻKI,  
księga wieczysta:    nr XXXX/XXXXXXXX/X prowadzona w Sądzie Rejonowym w ZAMOŚĆ
opis nieruchomości:
GRUNTY ROLNE ZABUDOWANE  (0,28ha)
Oznaczenie nieruchomości /numer działki/: 874
Położenie: na terenie miejscowości Rożki w odległości około 30 km od miasta Krasnystaw (siedziby powiatu) oraz około 3 km od miejscowości Żółkiewka (siedziby gminy)
Lokalizacja: w pasie zabudowy mieszkalnej zagrodowej i jednorodzinnej, o średniej intensywności, rozciągającym się wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 842 Krasnystaw-Wysokie
Otoczenie: od strony północnej – droga wojewódzka nr 842, z pozostałych stron – działki rolno-siedliskowe   
Dojazd: bezpośrednio z drogi wojewódzkiej nr 842, o nawierzchni asfaltowej
Infrastruktura: linia elektroenergetyczna, wodociągowa i telefoniczna
Powierzchnia działki: 0,28 ha
Użytki i klasy: R IIIa – 0,06 ha, R IVa – 0,01 ha, Br-R IIIa – 0,13 ha, Br-R IVa – 0,08ha  
Struktura użytków: grunty orne – 25%, grunty rolne zabudowane – 75%  
Stan zagospodarowania: działka o kształcie nieregularnym - wieloboku, w jej północnej części - siedlisko, zabudowane budynkiem mieszkalnym i budynkiem gospodarczym oraz pozostałościami po stodole (jedną ze ścian - niekompletną), od strony drogi odgrodzone szpalerem drzewek ozdobnych, w pozostałej części - tereny rolne, aktualnie ugorowane, porośnięte zdziczałą roślinnością, z jednym słupem elektroenergetycznym
1.Budynek mieszkalny – o prostej architekturze, wolnostojący, murowany, dwukondygnacyjny, parterowy z piwnicą wyniesioną ponad poziom terenu i adoptowaną na cele mieszkalne, z poddaszem nieużytkowym, wykonany w technologii tradycyjnej, sposobem gospodarczym, przy czym rok realizacji nieznany, ławy i mury fundamentowe - żwirobetonowe, ściany fundamentowe - betonowe, ściany piwnic warstwowe z cegły czerwonej i bloczków gazobetonowych, ściany zewnętrzne nadziemia również warstwowe z cegły czerwonej dużej i bloczków gazobetonowych, z zewnątrz nieotynkowane, ściany wewnętrzne z cegły ceramicznej pełnej, stropy Kleina, kominy z cegły ceramicznej, dach kopertowy o konstrukcji drewnianej, kryty blachą trapezową, schody wewnętrzne - betonowe, wylewane, rynny i rury spustowe z blachy ocynkowanej, stolarka okienna - typowa drewniana, drzwi zewnętrzne - drewniane, pełne, drzwi wewnętrzne - drewniane i płycinowe. Dodatkowo od strony południowej do budynku dobudowano ganek, murowany, parterowy, ściany warstwowe z pustaka typu suporeks i cegły czerwonej, z zewnątrz i wewnątrz nieotynkowane, strop murowany z pustaka typu suporeks na belkach stalowych, dach jednospadowy o konstrukcji drewnianej, kryty blachą trapezową  
2.Budynek gospodarczy – wolnostojący, murowany, parterowy, niepodpiwniczony, z poddaszem nieużytkowym, wykonany w technologii tradycyjnej, sposobem gospodarczym, przy czym rok realizacji nieznany, fundamenty - betonowe, wylewane, ściany - murowane z cegły czerwonej, z zewnątrz nieotynkowane, strop - betonowy, wylewany, na belkach stalowych, dach o konstrukcji drewnianej, dwuspadowy, kryty eternitem drobnym, brama wjazdowa - dwuskrzydłowa, drewniana z desek, stolarka okienna - drewniana typu gospodarczego
    stanowiącej własność dłużnika:
Polański Samuel

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 291 000,00 zł.
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 218 250,00 zł.
Wysokość rękojmi to kwota 29 100,00 zł

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10 % ceny oszacowania nieruchomości .
Powyższa kwota najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg powinna wpłynąć na rachunek komornika w Santander Bank Polska S.A. 98 1090 2590 0000 0001 3171 0750 bądź powinna zostać złożona w gotówce lub w postaci książeczki oszczędnościowej Banków upoważnionych według prawa bankowego do jej wystawienia, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia Sądu.
W dniu licytacji licytacji wadium nie będzie przyjmowane.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją .
Elaborat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w biurze komornika. Akta postępowania egzekucyjnego  przed licytacją zostaną przesłane do Sądu Rejonowego w Zamościu do Wydziału Cywilnego; jednakże w kancelarii komornika pozostanie do wglądu odpis elaboratu. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.