Wróć do listy

Poznań, Jeżyce

255 333 zł
4 720 zł/m2
Mieszkanie 54,10 m2 Parter Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-61%
Zakończona
-61%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 255 333 zł
Miasto Poznań
Powierzchnia 54,10 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Łebska 25
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 38 300 zł
Numer oferty 370455X867605613
Termin wpłaty wadium 24-09-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym   Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu

Radosław Just

Kancelaria Komornicza, Jackowskiego 40,  Poznań,   60-512 Poznań

tel. 612233012 / fax. 612233014

Sygnatura: km 3315/19

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie km 3315/19  w dniu: 25.09.2024 o godzinie: 12:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art.  9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) druga licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 

- lokalu mieszkalnego położonego przy  Łebska 25/1, 60-456 Poznań, dla którego Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto V Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Młyńska 1a, Poznań, 61-729 Poznań)  prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość położony:60-456 Poznań, Łebska 25/1,dla którego Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto w Poznaniu V Wydział KW prowadzi księgę wieczystą o numerze KW: XXXX/XXXXXXXX/X.
Budynek nr 25, w którym znajduje się lokal to obiekt kilkunastoletni, wielorodzinny, kilkulokalowy, 3–kondygnacyjny z garażami na kondygnacji podziemnej i częściowo podpiwniczony. Dojście do budynku zostało utwardzone kostką brukową i oświetlone. Lokal mieszkalny nr 1 położony jest na pierwszej kondygnacji budynku, dostęp realizowany jest ze wspólnej klatki schodowej. Lokal o powierzchni użytkowej 54,10 m2 o następującym programie użytkowym: salon, aneks kuchenny, 2 pokoje, przedpokój, łazienka. Funkcjonalność określono jako dostateczną – pokoje o optymalnej wielkości, brak pomieszczeń gospodarczych, balkonu, tarasu oraz powierzchni przynależnych (piwnicy, komórki lokatorskiej, miejsca parkingowego).

Suma oszacowania wynosi 383 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 255 333,33 zł.  

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach:

Data oględzin Godziny oględzin
24.09.2024 15:00 - 19:00

W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 38 300,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 02 2030 0045 1110 0000 0224 7850 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. 

Na podstawie art.  9864 §  2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. 

Licytacje wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i  zakończą się w dniu:  02.10.2024 o godzinie: 12:00. Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.