Wróć do listy

Gutków, mazowieckie

267 600 zł
2 347 zł/m2
Dom 114,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 267 600 zł
Miasto Gutków
Powierzchnia 114,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica 22
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 35 680 zł
Numer oferty 370436X867561115
Termin wpłaty wadium 09-10-2024 Co to znaczy?

Opis

OBWIESZCZENIE  O  PIERWSZEJ LICYTACJI  NIERUCHOMOŚCI 

" Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ciechanowie Joanna Rykowska  (tel./fax 023-672-59-36) na podstawie przepisu art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 10 października 2024r. o godz. 09.00 w budynku Sądu Rejonowego w Ciechanowie ul. St. Mikołajczyka 6, 06-400 Ciechanów w sali nr VIII, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej: Gutków gmina Sońsk powiat ciechanowski województwo mazowieckie, stanowiącej własność dłużnika o. 

Przedmiot licytacji stanowi zabudowana nieruchomość gruntowa położona w Gutkowie gm.Sońsk oznaczona według ewidencji gruntów jako działka nr 337/6 o pow. 1,5173 ha. Kształt działki nieregularny, teren z niedużym spadkiem w kierunku rowu melioracyjnego. Uzbrojenie techniczne działki obejmuje przyłącze sieci energetycznej oraz wodociągowej, odpływ kanalizacji do szczelnego szamba zewnętrznego. Działka zabudowana jest budynkiem mieszkalnym konstrukcji drewnianej o powierzchni zabudowy 114,00m2, budynkiem gospodarczo składowym konstrukcji drewniano-murowanej o powierzchni zabudowy 183,00m2 oraz budynkiem gospodarczym konstrukcji murowanej o powierzchni zabudowy 177,00m2. W środkowej części siedliska znajduje się piwniczka ziemna oraz studnia kopana. Teren w sąsiedztwie zabudowy siedliskowej. Dostęp do drogi publicznej zapewnia droga wewnętrzna o nawierzchni częściowo utwardzonej oznaczona według ewidencji gruntów jako działka nr 332/2 przylegająca bezpośrednio od strony północnej. W południowej części działki znajduje się drzewostan sosny z nasadzeń w wieku około 40lat. Przez teren działki poprzecznie przebiega rów melioracyjny nieznaczenie utrudniający  dostęp do południowej zadrzewionej części działki. 
Do budynku gospodarczego od strony zachodniej dobudowana jest wiata konstrukcji drewnianej o powierzchni zabudowy 90,00m2. Wiata niezobiektowana w kartotece budynków oraz nie naniesiona na mapie terenu.

Dla nieruchomości Sąd Rejonowy w Ciechanowie Wydział VI Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Nieruchomość została oszacowana przez biegłego na kwotę: 356.800,00 zł w tym:
- wartość gruntu na kwotę   75.120,00 zł. 

Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi: 267.600,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest:  35.680,00 zł  najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg  tj. 09 października 2024r. 
Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP SA O. Centrum w Ciechanowie 25 10201592 0000 2602 0054 1367. 
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 11.00 do godz. 12.00 oraz przeglądać w kancelarii komornika akta postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie ograniczonego prawa rzeczowego lub przedmiotów razem z nim zajętych od egzekucji i uzyskały w  tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.