Wróć do listy

Purda, warmińsko-mazurskie

96 640 zł
Działka 0.2811 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 96 640 zł
Miasto Purda
Powierzchnia 0.2811 ha
Województwo warmińsko-mazurskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 14 496 zł
Numer oferty 369744X865940451
Termin wpłaty wadium 25-08-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie Mariusz Chwatko na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 26-08-2024r. o godz. 13:20 w Sądzie Rejonowym w Olsztynie 10-001 OLSZTYN, ul. Dąbrowszczaków 44 w sali nr 215 odbędzie się druga licytacja nieruchomości stanowiącej działkę nr 292 o pow.0,2811 HA należącej do dłużnika: położonej: 11-030 Purda, Purda, dla której Sąd Rejonowy w Olsztynie VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X [NKW: XXXX/XXXXXXXX/X]

Suma oszacowania wynosi 144 960,00zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 96 640,00zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 14 496,00zł.

Rękojmię można uiścić w gotówce lub na konto komornika:
Bank BNP Paribas S.A. Departament Operacji Płatniczych 64 2030 0045 1110 0000 0214 2750 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.
Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Zgodnie z art. 976 § 1 kpc, w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 14:00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Olsztynie przy ul. Dąbrowszczaków 44 odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.