Wróć do listy

Mechowo, zachodniopomorskie

249 750 zł
2 461 zł/m2
Dom 101,48 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 249 750 zł
Miasto Mechowo
Powierzchnia 101,48 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica 54
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 33 300 zł
Numer oferty 368892X863945067
Termin wpłaty wadium 29-08-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim

Artur Masojć

Kancelaria Komornicza, Mieszka I 2, Kamień Pomorski, 72-400 Kamień Pomorski

tel. 913824469 / fax. 913829215

Sygnatura: Km 748/23

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim Artur Masojć na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 30-08-2024 o godz. 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Kamieniu Pomorskim z siedzibą przy Kościuszki 13, 72-400 Kamień Pomorski, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości będącej wspólną własnością dłużników: , położonej przy 54,Mechowo, 72-410 Golczewo, dla której Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działka nr 210 o powierzchni 3 892 m2. Działka jest ogrodzona. Dwie bramy wjazdowe. Powierzchnię zieloną stanowi roślinność niska oraz wysoka. Na nieruchomości znajduje się częściowe utwardzenie terenu wykonane z kostki typu „Polbruk”. Dojazd do posesji drogą gruntową, nieutwardzoną. Na działce znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny w zabudowie wolnostojącej oraz budynek gospodarczy. Budynek mieszkalny w zabudowie wolnostojącej, parterowy z poddaszem użytkowym, podpiwniczony. Powierzchnia użytkowa budynku bez piwnicy wynosi 101,48 m2. Na parterze o pow. 55,52 m2 znajduje się: łazienka, korytarz, salon + kuchnia, pokój, skrytka. Na poddaszu o pow. 45,96 m2 znajduje się: pokój z korytarzem, dwa pokoje, łazienka. Funkcjonalność dobra jak na taką powierzchnię. Łazienki z wc razem. Kuchnia i łazienki widne. Budynek gospodarczy– wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej, ściany ocieplone, pokryte tynkiem, pomalowane. Dach konstrukcji drewnianej dwuspadowy, kryty dachówką. Rury spustowe i rynny pcv. Stolarka drzwiowa stalowa, stolarka okienna drewniana oraz pcv. Wrota stalowe. Instalacja wewnętrzna elektroenergetyczna, wodociągowa. W budynku na poddaszu znajduje się pokój, łazienka a na parterze kuchnia. Pomieszczenie garażowe oraz kotłownia.

Suma oszacowania wynosi 333 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 249 750,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 33 300,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP S.A. XIX o. w Szczecinie 58 1440 1143 0000 0000 0350 9915.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 13:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w KANCELARII KOMORNICZEJ ZNAJDUJĄCEJ SIĘ POD ADRESEM: KAMIEŃ POMORSKI UL. MIESZKA I 2/3,  w Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim mieszczącym się pod adresem: Kościuszki 13, Kamień Pomorski, 72-400 Kamień Pomorski.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.