Wróć do listy

Przyłogi, świętokrzyskie

124 561 zł
1 221 zł/m2
Dom 102,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 124 561 zł
Miasto Przyłogi
Powierzchnia 102,00 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 18 681 zł
Numer oferty 368808X863748339
Termin wpłaty wadium 11-09-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Końskich Andrzej Szteleblak na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 12-09-2024 o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego w Końskich z siedzibą przy Iwo Odrowąża 5, 26-200 Końskie, odbędzie się druga licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: położonej przy Przyłogi ,Przyłogi, 26-212 Smyków, dla której prowadzi księgę wieczystą o numerze -.
Opis nieruchomości:
O B W I E S Z C Z E N I E O L I C Y T A C J I N I E R U C H O M O Ś C I Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Końskich Andrzej Szteleblak mający Kancelarię Komorniczą nr II w Końskich przy ul. Piłsudskiego 4 podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 12-09-2024 roku, o godz. 9:30 w Sądzie Rejonowym w Końskich ul. Odrowąża 5 odbędzie się w trybie art. 953 k.p.c. w zw. z art. 983 k.p.c. druga licytacja nieruchomości gruntowych niezabudowanych działek nr 294, 295, 296, 297, 462, o łącznej powierzchni 0,97 ha oraz działki nr 485/3 o powierzchni 0,0657 ha położonych w miejscowości Przyłogi, gmina Smyków, powiat konecki, województwo świętokrzyskie należących do nie mające założonej księgi wieczystej, ani zbioru dokumentów objęte aktem własności ziemi nr PBG-ON 45110/150/74. Przedmiotem licytacji są nieruchomości gruntowe niezabudowane obejmujące działki o numerach ewidencyjnych: działka nr 294 o pow. 0,31 ha, działka nr 295 o pow. 0,14 ha, działka nr 296 o pow. 0,01 ha, działka nr 297 o pow. 0,03 ha, które mają kształt nieregularny, wielokątny, nie są ogrodzone oraz uzbrojone. Na dzień oględzin porośnięte drzewostanem leśnym. Brak dostępu do drogi publicznej. Działka nr 462 o pow. 0,48 ha jest niezabudowana. Kształt działki nieregularny, ale dość korzystny do racjonalnego zagospodarowania. Na dzień oględzin działka nieużytkowana, nieogrodzona, porośnięta roślinnością trawiastą. Posiada media - energię elektryczną i wodociąg. Dostęp do działki bardzo dobry, drogą publiczną o nawierzchni asfaltowej. Przedmiotem licytacji jest także nieruchomość gruntowa zabudowana - działka nr 485/3 o pow. 0,0657 ha - budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym oraz budynkami gospodarczymi. Kształt działki nieregularny, wielokątny, ale dość korzystny do racjonalnego zagospodarowania. Działka jest zabudowana budynkiem jednorodzinnym o konstrukcji drewnianej, parterowym z dachem dwuspadowym pokrytym eternitem. Powierzchnia zabudowy budynku mieszkalnego - 102,00 m2. Powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego - 74,00 m2. Na działce znajdują się jeszcze budynki gospodarcze: szopy i wiaty w bardzo słabym stanie technicznym. Dostęp do działki bardzo dobry, drogą publiczną o nawierzchni asfaltowej. Łączna powierzchnia nieruchomości 1,0357 ha. Suma oszacowania poszczególnych działek wynosi: 1. działka nr 294 o pow. 0,31 ha - wartość oszacowania to 16.464,00 zł; cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi 10.976,00 zł; rękojmia - 1.646,40 zł; 2. działka nr 295 o pow. 0,14 ha - wartość oszacowania to 7.436,00 zł; cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi 4.957,33 zł; rękojmia - 746,30 zł; 3. działka nr 296 o pow. 0,01 ha - wartość oszacowania to 531,00 zł; cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi 354,00 zł; rękojmia - 53,10 zł; 4. działka nr 297 o pow. 0,03 ha - wartość oszacowania to 1.593,00 zł; cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi 1.062,00 zł; rękojmia - 159,30 zł; 5. działka nr 462 o pow. 0,48 ha - wartość oszacowania to 54.992,00 zł; cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi 36.661,33 zł; rękojmia - 5.499,20 zł; 6. działka nr 485/3 o pow. 0,0657 ha - wartość oszacowania to 105.825,00 zł; cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi 70.550,00 zł; rękojmia - 10.582,50 zł. Suma oszacowania całej nieruchomości wynosi: 186.841,00 zł Cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi: 124.560,66 zł Rękojmia 10% sumy oszacowania wynosi: 18.648,10 zł Rękojmię w wysokości 10 % sumy oszacowania należy wpłacić do dnia poprzedzającego dzień licytacji w Kancelarii Komornika Sądowego, bądź na konto Komornika: PKO Końskie 04 1020 2629 0000 9402 0255 0598 do sprawy Km 473/23.

Suma oszacowania wynosi 186 841,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 124 560,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 18 684,10 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi do dnia poprzedzającego dzień licytacji. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Kielcach 04 1020 2629 0000 9402 0255 0598. do dnia poprzedzającego dzień licytacji.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 11:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.