Wróć do listy

Skórzyno, pomorskie

343 831 zł
Działka 4.5184 ha Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 343 831 zł
Miasto Skórzyno
Powierzchnia 4.5184 ha
Województwo pomorskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 68 766 zł
Numer oferty 365121X855113385
Termin wpłaty wadium 26-07-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Słupsku Andrzej Śniegocki podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1188/22 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 10136 w zw. z art. 867 w zw. z art. 8791 i nast. ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc), druga licytacja w trybie elektronicznym niżej wymienionych nieruchomości:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy -,Skórzyno, 76-220 Główczyce, dla której (adres: ul. , Słupsk, 76-200 Słupsk) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Słupsku Andrzej Śniegocki na podstawie art. 1013[6] kpc, w zw. z art. 867 w zw. z art. 879[1] i nast. k.p.c.,w toku uproszczonej egzekucji z nieruchomości podaje do publicznej wiadomości, że odbędzie się druga licytacja elektroniczna za pośrednictwem systemu teleinformatycznego nieruchomości stanowiącej własność dłużnika: - oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 95/7 o powierzchni 4,5184 ha, obręb 0021 Skórzyno, położonej w miejscowości Skórzyno, gmina Główczyce, powiat słupski, województwo pomorskie, dla której Sąd Rejonowy w Słupsku VII Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą KW nr XXXX/XXXXXXXX/X. Działka nr 95/7 położona jest na terenie udokumentowanego złoża piasku, objętego koncesją znak: DROŚ-G.7422.2.44.2017 nr 20/2017 z dnia 30.11.2017 r. na wydobywanie kopaliny ze złoża piaskowo- żwirowego "Skórzyno" położonej na działce nr 96,95/8, części działki 95/7 i części działki 95/9, obręb 0021, gmina Główczyce, powiat słupski, województwo pomorskie (koncesja jest ważna do 31.12.2030 r). Suma oszacowania wynosi 687.662,25 zł brutto (zawierająca podatek VAT, suma netto=559.075,00 zł), zaś cena wywołania jest równa 1/2 sumy oszacowania i wynosi 343.831,13 zł. Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto. Przystępujący do przetargu zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 1/10 sumy oszacowania, to jest kwotę 68.766,23 zł najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika prowadzony przez Santander Bank Polska S.A. O. w Słupsku 62150016921216900597910000. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych. Przepisu art. 867(1) § 4 k.p.c. nie stosuje się [art. 879(5) § 1 k.p.c. w zw. z art. 1013(6) § 1 k.p.c.]. Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej na portalu http://elicytacje.komornik.pl i potrwa 7 dni. Przetarg rozpocznie się w dniu: 31-07-2024 r. o godz. 10.00, a zakończy się w dniu 07-08-2024 r. o godz. 10.00. Na podstawie art. 879[6] § 2[1] kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia. Przystąpienie do przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl oraz zgłoszenia na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli licytant licytuje we własnym imieniu lub na 5 dni przed terminem przetargu, jeżeli licytant bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, jak również wpłacenia rękojmi najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli jest obowiązek złożenia rękojmi. Licytant, który licytuje we własnym imieniu i nie ma obowiązku złożenia rękojmi, może przystąpić do przetargu aż do momentu jego zakończenia. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. Zgodnie z art. 879 [5] § 2 kpc w zw. z art. 1013[6] § 1 k.p.c wraz z rękojmią licytant przed przystąpieniem do licytacji jest zobowiązany do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numer dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeśli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw. Jeżeli licytant bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, powinien zgłosić ten fakt NAJPÓŹNIEJ na 5 DNI PRZED TERMINEM LICYTACJI.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00.

Suma oszacowania wynosi 687 662,25 zł, zaś cena wywołania jest równa 1/2 sumy oszacowania i wynosi 343 831,13 zł. Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 68 766,23 zł.

Przetarg rozpocznie się w dniu: 31.07.2024 o godzinie: 10.00 a zakończy się w dniu 07.08.2024 o godzinie: 10.00.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Przystąpienie do przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl oraz zgłoszenia na dwa dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli licytant licytuje we własnym imieniu lub na 5 dni przed terminem przetargu, jeżeli licytant bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, jak również wpłacenia rękojmi najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, jeżeli jest obowiązek złożenia rękojmi. Licytant, który licytuje we własnym imieniu i nie ma obowiązku złożenia rękojmi, może przystąpić do przetargu aż do momentu jego zakończenia. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Historyczne ceny