Wróć do listy

Żarnowica Duża, łódzkie

329 413 zł
2 045 zł/m2
Dom 161,10 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 329 413 zł
Powierzchnia 161,10 m2
Województwo łódzkie
Ulica 37
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 49 412 zł
Numer oferty 363913X852284249
Termin wpłaty wadium 21-07-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 427/21 w dniu 22-07-2024 o godz. 10:50 w budynku Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim z siedzibą przy Słowackiego 5, 97-300 , sala X, odbędzie się druga licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy Żarnowica Duża 37, 97-320 Wolbórz, dla której Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Słowackiego 5, Piotrków Tryb., 97-300 Piotrków Tryb.) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa zabudowana oznaczona jako działki gruntu nr 236, 321, 322, 462/1, 438, 439 i 741 o łącznej powierzchni 1,2140 ha. Działka nr 741 ma powierzchnię 2110 m2 i jest działką zabudowaną, zabudowę nieruchomości stanowi: - budynek mieszkalny wolnostojący, z poddaszem użytkowym , częściowo podpiwniczony , wybudowany w technologii tradycyjnej, murowanej , wyposażony w instalację elektryczną, wodną, kanalizacji sanitarnej oraz centralnego ogrzewania z piecem węglowym w piwnicy o powierzchni użytkowej 161,10 m2 , powierzchni zabudowy 115 m2 , - budynek inwentarsko - składowy , parterowy, niepodpiwniczony, wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej, wyposażony w instalację elektryczną i wodną o powierzchni użytkowej 292,26 m2 i powierzchni zabudowy 301,00 m2 - budynek chlewni parterowy, niepodpiwniczonyz poddaszem użytkowym , wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej , wyposażony w instalację elektryczną i wodną o powierzchni użytkowej 103,36 m2 i powierzchni zabudowy 125,00 m2 ; - budynki garaży stanowią jeden ciąg budynków i wzajemnie się łączą , jest to budynek parterowy , niepodpiwniczony ze strychem użytkowym , wybudowany w technologii tradycyjnej nurowanej , wyposażony w instalację elektryczną o powierzchni użytkowej 86,10 m2 i powierzchni zabudowy 108,00 m2 ; - budynek gospodarczy, parterowy, niepodpiwniczony, wybudowany w technologii tradycyjnej, murowanej o powierzchni użytkowej 15,75 m2 i powerzchni zabudowy 19,00 m2 ; - działka nr 236 o powierzchni 859 m2 - działka niezabudowana , stanowiąca grunt orny , położona w sąsiedztwie terenów rolnych ; - działka nr 321 i 322 o łącznej powierzchni 3859 m2 - działki niezabudowane , łąki , położone w sąsiedztwie terenów rolnych; - działka nr 462/1 o powierzchni 2921 m2 - działka niezabudowana, stanowiąca grunt orny, położona w sąsiedztwie terenów rolnych; - działka nr 438 i 439 o łącznej powierzchni 2391 m2 - działki niezabudowane stanowiące łąki położone w sąsiedztwie terenów rolnych Ograniczone prawo rzeczowe: - służebność osobista mieszkania na rzecz małż. Edward Smejda i Stanisława Smejda ; - prawo użytkowania nieruchomości na rzecz malż. Edward Smejda i Stanisława Smejda zgodnie z informacją otrzymaną przez biegłego podczas oględzin nieruchomości Edward i Stanisława Smejda nie żyją. UWAGA! Istnieje niezgodność łącznej powierzchni działek wpisanej w księdze wieczystej jako 1 2340 ha a w wypisie z rejestru gruntów jako 1 2140ha.

Suma oszacowania wynosi 494 120,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 329 413,33 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 49 412,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Piotrkowie Trybunalskim ul. Słowackiego5, 97-300 Piotrków Trybunalski.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO Oddział 1 w Piotrkowie Trybunalskim 26 1020 3916 0000 0602 0187 6812.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Historyczne ceny