Wróć do listy

Radoszyce, świętokrzyskie

14 400 zł
Działka 0.37 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 14 400 zł
Miasto Radoszyce
Powierzchnia 0.37 ha
Województwo świętokrzyskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 1 920 zł
Numer oferty 362967X850068717
Termin wpłaty wadium 13-10-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Końskich Kamil Włodarczyk na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-10-2024 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Końskich z siedzibą przy Iwo Odrowąża 5, 26-200 Końskie, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: , położonej przy , 26-230 Radoszyce, dla której SĄD REJONOWY KOŃSKIE IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze -.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa położona w miejscowości Radoszyce, obręb ewidencyjny 0025 Radoszyce, jednostka ewidencyjna 260504_4, Radoszyce – miasto, gmina Radoszyce – miasto, powiat konecki, województwo świętokrzyskie, składająca się z działek oznaczonych w ewidencji gruntów numerami: 4796 o powierzchni 0,1000 ha, 5031 o powierzchni 0,0800 ha, 6239 o powierzchni 0,1900 ha, działki o łącznej powierzchni 0,3700 ha, dla której nie ma założonej księgi wieczystej ani zbioru dokumentów, zaś jako dokument własności wskazane jest postanowienie o dziale spadku i zniesieniu współwłasności Sądu Rejonowego w Końskich z dnia 06 lutego 2013 roku sygn. akt INs 900/12. W dniu 12 lutego 2024 roku Burmistrz Miasta i Gminy Radoszyce wydał zaświadczenie znak BKŚ.6727.16.2024, w którym zaświadcza, że dla działek oznaczonej w ewidencji gruntów numerami geodezyjnymi: 4796, 5031, 6239 obręb Radoszyce, gmina Radoszyce nie obowiązuje Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Natomiast zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Radoszyce zatwierdzonym Uchwałą Nr XX/109/2016 Rady Gminy Radoszyce z dnia 27 września 2016 roku przeznaczenie w/w działki jest następujące: - działka 4796 obręb Radoszyce – „Tereny gruntów rolnych i sadów”, działka 5031 obręb Radoszyce – „Tereny zabudowy rekreacyjno-sportowej”, działka 6239 obręb Radoszyce – „Tereny dolesień”. Przedmiotowe działki nie są położona na: - obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji o której mowa w rozdziale 5 ustawy z dnia 9 października 2015 roku o rewitalizacji (t.j. Dz.U. z 2021 r poz 485 ze zm.), - obszarze rewitalizacji wyznaczonym uchwałą, o której mowa w art.8 ustawy z dnia 9 października 2015 roku o rewitalizacji (tj. D.U z 2021 r., poz.485 ze zm.), która przewiduje prawo pierwokupu gminy w przypadku sprzedaży nieruchomości. - obszarze objętym rejestrem zabytków oraz wpisanym do gminnej ewidencji zabytków. Dla w/w nieruchomości od 2003 roku t.j. od kiedy przestał obowiązywać miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego do chwili obecnej nie została wdana decyzja o warunkach zabudowy.

Suma oszacowania wynosi 19 200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 14 400,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 1 920,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Bank BGŻ BNP Paribas S.A. 83 1600 1462 1839 9017 4000 0001.

Historyczne ceny