Wróć do listy

Koszuty, wielkopolskie

284 520 zł
284 520 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 284 520 zł
Miasto Koszuty
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 37 936 zł
Numer oferty 360077X843300337
Termin wpłaty wadium 09-07-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Środzie Wielkopolskiej

Agnieszka, Rita Herda

Kancelaria Komornicza, Stanisława Staszica 26,  Środa Wlkp.,   63-000 Środa Wlkp.

tel. 61 306 70 20 / fax. 61 286 49 54

Sygnatura: KM 229/23

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej Agnieszka Rita Herda na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 229/23 w dniu 10-07-2024 o godz. 11:30 w budynku Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej z siedzibą przy Stary Rynek 6, 63-000 Środa Wlkp., sala Sala nr. 4, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której  właścicielem jest PIERWSZA LICYTACJA NIERUCHOMOŚCI nr KW XXXX/XXXXXXXX/X  położonej przy  ,Koszuty,  63-022 Środa Wlkp, dla której   (adres: ul.  73, Koszuty, 63-022 Środa Wlkp.)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działka ewidencyjna nr 113/4 położona w Koszuty o łącznej powierzchni 0,1994 ha.

Suma oszacowania wynosi 379 360,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 284 520,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 37 936,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:30 do godz. 15:30. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Środzie Wielkopolskiej ul. Stary Rynek6, 63-000  Środa Wlkp.. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Santander Bank Polska 1Oddział w Środzie Wlkp 95 10901418 0000 0001 4779 5452.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.