Wierzawice, podkarpackie
Szczegóły
Opis
drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki zabudowanej, stanowiącej własność Gminy Leżajsk, położonej w obrębie Wierzawice, tj. działki, która w operacie ewidencji gruntów oznaczona jest numerem:
1036/2 o powierzchni 0,0567 ha
Działka posiada urządzoną księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X, w rejestrze gruntów posiada oznaczony użytek i klasę gruntów: Bi (inne tereny zabudowane).
W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego terenów położonych we wsi Wierzawice zatwierdzonym uchwałą Nr XVI/81/2007 Rady Gminy Leżajsk z dnia 29 sierpnia 2007r. działka ma następujące przeznaczenie terenu: 68.RM tereny zabudowy zagrodowej w gospodarstwach rolnych, hodowlanych i ogrodniczych oraz 63.KDW2 - tereny dróg wewnętrznych.
Działka leży w terenie, na którym jest dobrze rozbudowana infrastruktura techniczna - woda, kanalizacja sanitarna, energia elektryczna oraz gaz znajduje się na sąsiedniej działce. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna i zagrodowa. Dostępność komunikacyjna bardzo dobra. Dojazd drogą nawierzchni asfaltowej w dobrym stanie technicznym. Lokalizacja dobra, w pośredniej części wsi. Na działce znajduje się stacja transformatorowo - rozdzielcza 15/0,4kV.
Nieruchomość zabudowana jest budynkiem o charakterze użytkowym, pełniącym inne funkcje niemieszkalne. Budynek został wybudowany w 1968 roku. Powierzchnia zabudowy budynku 87m2. Jest to budynek murowany, jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony, wolnostojący, posadowiony na podmurówce z cegły, przykryty czerwoną dachówką. Budynek nie jest otynkowany, w ścianie zamontowana jest stalowa brama dwuskrzydłowa, drewniane drzwi zewnętrzne oraz okratowane okienka. Wyposażenie wewnętrzne budynku stanowi instalacja elektryczna. W elementach budynku występują znaczne uszkodzenia i ubytki. Właściwości wbudowanych materiałów mają obniżoną klasę. Wymagany jest kompleksowy remont kapitalny względnie wymiana.
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania terenu dla wsi Wierzawice zatwierdzonym uchwałą Nr XVI/81/2007 Rady Gminy Leżajsk z dnia 29 sierpnia 2007r. ze względu na małą powierzchnię, działka samodzielnie nie może stanowić działki budowlanej.
Przetarg odbędzie się w dniu 09.07.2024 r. o godzinie 940 w siedzibie Urzędu Gminy w Leżajsku ul. Opalińskiego 2, pok. Nr 58 (III piętro).
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 62 000 zł brutto (słownie: sześćdziesiąt dwa tysiące zł). Cena zawiera należny podatek VAT.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie