Wróć do listy

Obra, wielkopolskie

150 750 zł
1 125 zł/m2
Dom 134,00 m2 Licytacja komornicza Udział % E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 150 750 zł
Miasto Obra
Powierzchnia 134,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Wolsztynska 12
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 20 100 zł
Numer oferty 355289X832086841
Termin wpłaty wadium 11-06-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Wolsztynie

Dawid Wątrucki

Kancelaria Komornicza, Doktora Kocha 39A,  Wolsztyn,   64-200 Wolsztyn

tel. 684114124 / fax. 684141076

Sygnatura: KM 474/22

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wolsztynie Dawid Wątrucki Kancelaria Komornicza nr III podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 474/22 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 

- ułamkowej części nieruchomości położonej przy   dz. nr 496,Obra,  64-200 Wolsztyn, dla której IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Wolsztynie  (adres: ul.  ul. Poniatowskiego 5/64-200, Wolsztyn, 64-200 Wolsztyn)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
4/6 udziału w prawie własności nieruchomości gruntowej działka nr 496 położonej w obrębie miejscowości Obra gmina Wolsztyn o powierzchni 0,61 ha działka płaska rolna niezabudowana, użytkowana rolniczo (łąki), na działce wydzielono pas gruntu jako nieużytek porośnięty drzwostanem (samosiejki drzew i krzewów) wraz z oczkiem wodnym z wodą opadową oraz pasem przeznaczonym pod uprawy polowe, działka zlokalizowana przy drodze polnej prowadzącej do drogi publicznej.

Suma oszacowania wynosi 17 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 12 750,00 zł.  

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 14:00 do godz. 15:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 1 700,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 21203000451110000003010510 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

Przetarg odbywa się w trybie sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej i rozpocznie się w dniu: 14.06.2024 o godzinie: 12.00  a zakończy się w dniu 21.06.2024 o godzinie: 12.00.  Na podstawie art. 986§ 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

- ułamkowej części nieruchomości położonej przy  Wolsztyńska 12,Obra,  64-200 Wolsztyn, dla której IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Wolsztynie  (adres: ul.  Poniatowskiego 5/64-200, Wolsztyn, 64-200 Wolsztyn)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
4/6 udziału w prawie własności nieruchomość gruntowej zabudowana budynkiem murowanym jednorodzinnym w zabudowie wolnostojącej wraz z towarzyszącą zabudową murowaną gospodarczą, zlokalizowana na działce oznaczonej numerem ewidencyjnym 1524/9 o powierzchni 0,0967ha, położonej Obrze ul. Wolsztyńskiej 12. Działka płaska w kształcie zbliżonym do kwadratu. Działka częściowo wydzielona z przestrzeni za pomocą opłotowania. Brak opłotowania od strony drogi publicznej i zaplecza działki. Działka z dostępem do sieci wodociągowej, elektrycznej, kanalizacyjnej oraz gazowej. Na działce znajduje się budynek murowany jednorodzinny w zabudowie wolnostojącej oraz murowane budynki gospodarcze. Budynek mieszkalny murowany jednorodzinny z dachem dwuspadowym, częściowo podpiwniczony. Budynek jest budynkiem wykonanym na ławach fundamentowych. Ściany budynku murowane z wykonanym ociepleniem zewnętrznym. Ściany budynku posiadają tynk zewnętrzny.
Z dokumentacji pozyskanych od właściciela nieruchomości wynika, iż projekt budowlany budynku mieszkalnego datowany jest na rok 1959r. Budynek poddany pracą remontowo modernizacyjnym w roku 2013r. Prace objęły min. ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, wymianę poszycia dachowego - blachodachówka, wymianę okien - okna PCV czy modernizację instalacji centralnego ogrzewania – instalacja centralnego ogrzewania z kotłem na paliwo gazowe. Dach budynku dwuspadowy o konstrukcji drewnianej pokryty blachodachówką. Stolarka okienna w budynku PCV. Budynek wyposażony w instalację elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną i gazową. Na dzień oględzin nieruchomości instalacja centralnego ogrzewania budynku nieczynna w skutek odcięcia paliwa gazowego. Jedynym źródłem ciepła w budynku jest mały piec tzw. „koza”, znajdujący się w pokoju umiejscowionym na parterze. Pozostałe pomieszczenia mieszkalne nieogrzewane. Powierzchnia zabudowy budynku mieszkalnego wynosi 134,00m2 . Zestawienie powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego: W budynku wyszczególniono następujące pomieszczenia:
1 Pokój pow. 20,59 2 Pokój pow. 20,48 3 Korytarz pow. 3,32 4 w.c. pow. 1,1 5 łazienka pow. 8,26 6 Kuchnia pow. 11,81 7 Kotłownia pow. 3,11 8 Pokój pow. 13,23 9 Korytarz pow. 9,43 10 Pokój 12,85 Suma 104,18 Poddasze 1 Pokój 11,48 2 Korytarz 5,84 Suma 17,32 Łączna powierzchnia użytkowa w m2 łącznie: 121,50.
Powierzchnia użytkowa budynku wraz z powierzchnią pomieszczenia technicznego i pomieszczenia garażu wynosi P = 121,50m2. Za budynkiem mieszkalnym zlokalizowane są dwa murowane budynki gospodarcze. Jeden z budynków „nowszy” zlokalizowany jest naprzeciw wjazdu na posesje i pełni rolę budynku garażowego. Budynek wykonany na ławie fundamentowej, murowany z dachem jednospadowym pokrytych blachodachówka. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 24,56m2 . Stan techniczny budynku garażowego ocenia się jako średni, standard jako niski. Obok budynku garażowego znajduje się drugi murowany z cegły czerwonej budynek gospodarczy dwukondygnacyjny. Stan techniczny budynku gospodarczego ocenia się jako zły, standard jako niski.

Suma oszacowania wynosi 201 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 150 750,00 zł.  

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 20 100,00 zł.

Przetarg odbywa się w trybie sprzedaży nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej i rozpocznie się w dniu: 14.06.2024 o godzinie: 13.00  a zakończy się w dniu 21.06.2024 o godzinie: 13.00.  Na podstawie art. 986§ 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.