Wróć do listy

Bliżyce, śląskie

2 668 280 zł
1 270 zł/m2
Obiekt 2 101,39 m2 Licytacja komornicza E-Licytacja Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 2 668 280 zł
Miasto Bliżyce
Powierzchnia 2 101,39 m2
Województwo śląskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 400 242 zł
Numer oferty 353266X827348975
Termin wpłaty wadium 03-06-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wągrowcu Sebastian Żurek na podstawie art. 986 4 § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 11:00 w dniu 06.06.2024 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/rozpocznie się druga licytacja

nieruchomości położonej przy Bliżyce -, 62-100 Skoki, dla której Sąd Rejonowy w Wągrowcu (adres: ul. Kościuszki 18, Wągrowiec, 62-100 Wągrowiec) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa zabudowana położona w miejscowości Bliżyce, gmina Skoki, powiat wągrowiecki, województwo wielkopolskie. Nieruchomość stanowi działkę nr 130 o powierzchni 20100 m2 zabudowana budynkiem magazynowym z częścią biurową o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 2101,39 m2. Przedmiotowa nieruchomość objęta jest księgą wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu. Przeznaczenie terenu: Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego – tereny częściowo pod obszary rozwoju funkcji mieszkaniowych oraz działalności rolniczych i nierolniczych oraz częściowo pod tereny zabudowy zagrodniczej, mieszkaniowej jednorodzinnej oraz działalności rolniczych i nierolniczych Dostęp do drogi publicznej: tak – działka nr 119 – droga lokalna nieutwardzona - polna Powyższa nieruchomość należy do dłużnika: s

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 13.06.2024 o godzinie: 11:00 .

Suma oszacowania wynosi 4 002 420,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 2 668 280,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 400 242,00 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 66 1020 3903 0000 1202 0027 8820 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

W/w cene uwzględniają podatek VAT w wysokości 23%.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W systemie teleinformatycznym udostępnia się protokół opisu i oszacowania nieruchomości. W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać w/w nieruchomość w dni powszednie po uprzednim kontakcie z komornikiem od godz. 08:00 do godz. 15:00. Operat szacunkowy nieruchomości znajduje się do wglądu w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.