Wróć do listy

Stary Radzic, lubelskie

181 500 zł
181 500 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 181 500 zł
Miasto Stary Radzic
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo lubelskie
Ulica 26
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 24 200 zł
Numer oferty 350907X821824197
Termin wpłaty wadium 06-06-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym   Lublin-Wschód w Lublinie

Jacek Kania

Kancelaria Komornicza, Słowackiego 3,  Świdnik,   21-040 Świdnik

tel. 81-728-41-61 / fax. 81-728-41-61

Sygnatura: Km 979/19

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie Jacek Kania Kancelaria Komornicza Nr V w Świdniku na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 979/19 w dniu 07-06-2024 o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą przy Wyszyńskiego 18, 21-040 Świdnik, sala XII, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której  właścicielem jest  położonej przy  ul. Stary Radzic 26,dz. nr 208/4 o pow. 0,4581 ha,  21-075 Stary Radzic, dla której Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdnku V Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  ul. Wyszyńskiego 18, Świdnik, 21-040 Świdnik)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działka gruntu nr 208/4 przeznaczona jest w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod tereny zabudowy zagrodowej MR, działka ma kształt zbliżony do prostokąta o szerokości frontu 35 m. Na działce znajduję się budynek mieszkalny wolnostojący, jednokondygnacyjny z 1972r. o powierzchni zabudowy 130 mkw oraz budynki gospodarcze.

Suma oszacowania wynosi 242 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 181 500,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 24 200,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:30 do godz. 15:30. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie ul. Wyszyńskiego18, 21-040  Świdnik. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO Oddział 1 w Lublinie 33 1020 3147 0000 8102 0096 1359.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.