Wróć do listy

Popielżyn Górny, mazowieckie

46 350 zł
Działka 0.1112 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 46 350 zł
Powierzchnia 0.1112 ha
Województwo mazowieckie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 6 180 zł
Numer oferty 347484X813807531
Termin wpłaty wadium 09-05-2024 Co to znaczy?

Opis

KOMORNIK SĄDOWY PRZY SĄDZIE REJONOWYM W PLOŃSKU na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Kmp 39/14 w dniu 09-05-2024 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Płońsku z siedzibą przy Sienkiewicza 9A, 09-100 Płońsk, sala G, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy ,Popielżyn Górny, 09-131 Joniec, dla której IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Płońsku (adres: ul. ul.Sienkiewicza 9a, Płońsk, 09-100 Płońsk) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
niezabudowana nieruchomość oznaczona w ewidencji gruntów jako działka nr 133/37 o powierzchni 0,1112 ha położonej pod adresem: 09-131 Joniec, Popielżyn Górny , dla której IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Płońsku prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X , będącej własnością a . Przedmiotowa działka położona jest w zachodniej części obrębu w odległości ok 100 - 150 m od rzeki Wkry . Najbliższe punkty handlowo-usługowe, a także obiekty użyteczności publicznej i placówki oświatowe oddalone o ok. 2 - 2,5 km. Dojazd do działki możliwy od wschodu drogą gruntową(poprzez służebność , poprzez działkę oznaczoną numerem 133/40). Sąsiedztwo stanowi zabudowa mieszkaniowa letniskowa oraz tereny niezabudowane w tym leśne. Budowle i inne urządzenia Na działce znajduje się drewniany obiekt nie związany trwale z gruntem , ustawiony na betonowych bloczkach (obiekt niezaewidencjonowany). Obiekt drewniany , okna, drewniane,drzwi obłożone blachą , dach kryty blachą. Przed wejściem ułożone płyty betonowe. Przy obiekcie wykonano zadaszenie o konstrukcji drewnianej z pokryciem z onduliny PCV, na podłożu ułożono płyty betonowe i ceramiczne . Łączna powierzchnia obiektu wraz z drewnianym zadaszeniem 12 m2. Ponadto na działce znajdują się pozostałości po fundamentach wykonanych z pustaków. Na działce wykonane nasadzenia ozdobne. Na działce wykonana studnia wiercona (rurowa) o głębokości 16m (z filtrami i pompą ręczną). Uzbrojenie terenu : energia elektryczna ( wg informacji przekazanej biegłej przez właściciela przyłącze wykonane do aktualnie nie istniejącego budynku, brak przyłącza na mapie zasadniczej. Działka ogrodzona wspólnie z działką sąsiednia nr 133/36- ogrodzenie z siatki stalowej osadzonej na słupkach stalowych i w części osadzonych na betonowym fundamencie , brama i furtka -rama stalowa z wypełnieniem ze sztachet drewnianych.

Suma oszacowania wynosi 61 800,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 46 350,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 6 180,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Płońsku ul. Sienkiewicza9A, 09-100 Płońsk.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP 08 1020 1592 0000 2902 0054 3660.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Historyczne ceny