Wróć do listy

Waleriany, mazowieckie

279 750 zł
3 183 zł/m2
Dom 87,90 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 279 750 zł
Miasto Waleriany
Powierzchnia 87,90 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 37 300 zł
Numer oferty 347447X813720877
Termin wpłaty wadium 23-05-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Żyrardowie Adam Derda na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 24-05-2024r. o godz. 09:20 w budynku Sądu Rejonowego w Żyrardowie mającego siedzibę przy Żyrardów, Al. Partyzantów 3 w sali nr , odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika:
położonej: 96-330 Puszcza Mariańska, Waleriany,
dla której Sąd Rejonowy w Żyrardowie V Wydział Ksiąg Wieczystych
prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X [NKW: XXXX/XXXXXXXX/X]
Nieruchomość gruntowa zabudowana położona we wsi Waleriany na działce o numerze ewidencyjnym 61/2 w obrębie 0034 Waleriany w Gminie Puszcza Mariańska o powierzchni 0,09ha. Działka o nr ewidencyjnym 61/2 położona jest przy drodze publicznej asfaltowej. Dostęp do drogi publicznej następuje przez działkę nr 61/1, której stan prawny jest uregulowany w księdze wieczystej o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.W najbliższym sąsiedztwie nieruchomości znajdują tereny mieszkaniowe zabudowane. Działka jest o kształcie regularnym, ogrodzona, od frontu przęsła metalowe na cokole betonowym. Działka jest zabudowana budynkiem mieszkalnym z lat 80-tych w konstrukcji murowanej, wolnostojącym, parterowym, na wysokim podpiwniczeniu, ze strychem, krytym eternitem o pow. użyt. 87,90m (2). Na parterze budynku (druga kondygnacja) znajduje się trzy pokoje , kuchnia , łazienka, przedpokój, wiatrołap. Podpiwniczenie budynku o wysokści 2,19m zaadaptowane na cele mieszkalne, ( pierwsza kondygnacja) mieści się tam korytarz, dwa pokoje, kuchnia, łazienka również garaż, skład opału i kotłownia. Na trzeciej kondygnacji mieści sie strych. Instalacja w budynku - elektryczna, wodna, kanalizacja lokalna, ogrzewanie centralne na paliwo stałe.Właściciel nieruchomości nie posiada dokumentacji technicznej budynku oraz na pozwolenia na użytkowanie w tym części o wysokości 2,19m. W gminie Puszcza Mariańska oraz w Strostwie nie odnaleziono projektu technicznego budynku.

Suma oszacowania wynosi 373 000,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 279 750,00zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 37 300,00zł. Rękojmię należy wpłacić najpóźniej dzień przed licytacją na konto komornikamBank SA 18 1140 2017 0000 4502 1293 9397
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz.08:00 do godz.16:00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Żyrardowie przy Al. Partyzantów 3 w pok. odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Historyczne ceny