Wróć do listy

Janiszew, mazowieckie

273 000 zł
1 749 zł/m2
Dom 156,09 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 273 000 zł
Miasto Janiszew
Powierzchnia 156,09 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Zachodnia 43
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 36 400 zł
Numer oferty 345838X809952599
Termin wpłaty wadium 09-05-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Radomiu

Roman Gostyński

Kancelaria Komornicza, M. Curie-Skłodowskiej 18/305,  Radom,   26-600 Radom

tel. 483600671 / fax. 483600671

Sygnatura: Km 212/20

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Radomiu Roman Gostyński na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 212/20 w dniu 10-05-2024 o godz. 10:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Radomiu, ul. Warszawska 1, 26-600 Radom, pokój I, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której  właścicielem jest x  położonej przy  Zachodnia 43, 26-652 Janiszew, dla której Sąd Rejonowy w Radomiu VI Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  ul. Warszawska 1, Radom, 26-600 Radom)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość składająca się z działek oznaczonych w ewidencji gruntów nr 186/9, nr 186/10 o łącznej powierzchni 1196 m2, zabudowana murowanym budynkiem mieszkalnym o powierzchni użytkowej 156,09 m2.

Suma oszacowania wynosi 364 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 273 000,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 36 400,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Radomiu ul. Warszawska1, 26-600  Radom. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO Oddział 1 w Radomiu 46 1020 4317 0000 5302 0276 4579.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.