Wróć do listy

Gosań, świętokrzyskie

123 905 zł
123 905 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 123 905 zł
Miasto Gosań
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 18 586 zł
Numer oferty 338849X793584361
Termin wpłaty wadium 07-04-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Końskich Andrzej Szteleblak na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 08-04-2024 o godz. 11:30 w budynku Sądu Rejonowego w Końskich z siedzibą przy Iwo Odrowąża 5, 26-200 Końskie, odbędzie się druga licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: położonej przy ,Gosań, 26-220 Stąporków, dla której SĄD REJONOWY KOŃSKIE IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa obejmująca działki gruntu o następujących powierzchniach: działka nr 1364 o pow. 0,3800 ha, działka nr 1365 o pow. 0,4100 ha , działka nr 1873 o pow. 0,0400 ha, działka nr 2554 o pow. 0,4500 ha o łącznej powierzchni 1,2800 ha. Działka nr 1365 stanowi nieruchomość zabudowaną dwoma budynkami mieszkalnymi, parterowymi, murowanymi z nieużytkowym poddaszem, budynek przy ulicy został zaadoptowany na cele usługowe (obecnie nieużytkowany) o powierzchni zabudowy 53,00 m2, drugi budynek znajduje się w głębi działki jest zamieszkany o powierzchni 88,00 m2, na działce znajdują się jeszcze dwa budynki gospodarcze, kształt działki regularny, zbliżony do prostokąta, dojazd bardzo dobry drogą publiczną o nawierzchni asfaltowej, działka dobrze zagospodarowana, ogrodzona, wjazd na działkę oraz teren przy budynkach utwardzony kostką betonową, wg. "Studium" działka przeznaczona w części przy drodze na głębokość ok 60 m pod zabudowę jednorodzinną i zagrodową pozostała cześć pod tereny rolne. Działka nr 1364 wg. "Studium" stanowi tereny rolne, brak jest dostępu do drogi publicznej, działka porośnięta drzewostanem leśnym z naturalnego rozsiewu. Działka nr 1873 wg. "Studium" stanowi tereny leśne, brak jest dostępu do drogi publicznej, działka porośnięta drzewostanem leśnym z naturalnego rozsiewu, działka długa i wąska. Działka nr 2554 wg. "Studium" stanowi tereny leśne, brak jest dostępu do drogi publicznej, działka porośnięta drzewostanem leśnym z naturalnego rozsiewu, działka długa i wąska. Działka nr 1365 jest wyposażona w media: energia elektryczna, woda i kanalizacja sanitarna. Na pozostałych działkach brak mediów. Suma oszacowania działki nr 1365 wynosi 160.941,00 zł, a cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi 107.294,00 zł, rękojmia w kwocie 16.094,10 zł. Suma oszacowania działki nr 1364 wynosi 7.432,00 zł, a cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi 4.954,67 zł, rękojmia w kwocie 743,20 zł. Suma oszacowania działki nr 1873 wynosi 2.018,00 zł, a cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi 1.345,33 zł, rękojmia w kwocie 201,80 zł. Suma oszacowania działki nr 2554 wynosi 15.466,00 zł, a cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi 10.310,67 zł, rękojmia w kwocie 1.546,60 zł. Suma oszacowania całej nieruchomości wynosi: 185.857,00 zł Cena wywołania 2/3 sumy oszacowania wynosi: 123.904,67 zł Rękojmia 10% sumy oszacowania wynosi: 18.585,70 zł Rękojmię w wysokości 10 % sumy oszacowania należy wpłacić do dnia poprzedzającego dzień licytacji w Kancelarii Komornika Sądowego, bądź na konto Komornika: PKO Końskie 04 1020 2629 0000 9402 0255 0598 do sprawy Km 1371/18. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych. Użytkowania, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną tam ogłoszone najpóźniej trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. Nieruchomość można oglądać w dniu 25-03-2024r. od godz. 9.00 do 10.00. Operat szacunkowy licytowanych nieruchomości znajduje się w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Końskich przy ul. Piłsudskiego 4 i jest do wglądu. Szczegółowych informacji udziela Komornik Sądowy pod nr tel. 41 375 30 15.

Suma oszacowania wynosi 185 857,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 123 904,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 18 585,70 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi do dnia poprzedzającego dzień licytacji. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Kielcach 04 1020 2629 0000 9402 0255 0598. do dnia poprzedzającego dzień licytacji.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Historyczne ceny