Wróć do listy

Baniewice, zachodniopomorskie

57 300 zł
Działka 0.21 ha Przetarg Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 57 300 zł
Miasto Baniewice
Powierzchnia 0.21 ha
Województwo zachodniopomorskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Przetarg
Wadium 5 730 zł
Numer oferty 338185X792029273
Termin wpłaty wadium 28-03-2024 Co to znaczy?

Opis

STAROSTA GRYFIŃSKI
OGŁASZA
PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY
na sprzedaż nieruchomości oznaczonej nr działki 341/4 o pow. 0,21 ha, położonej w obrębie Baniewice, gmina Banie stanowiącej własność Skarbu Państwa.

Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa niezabudowana oznaczona numerem działki 341/4 położona w obrębie ewidencyjnym Baniewice, gmina Banie. Działka posiada urządzoną księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X. Zgodnie z danymi ewidencji gruntów i budynków działka posiada użytki: S-RIIIa o pow. 0,21 ha (sad). Nieruchomość zlokalizowana jest w północno-zachodniej zurbanizowanej części miejscowości Baniewice przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 122 z drogami gminnymi. Najbliższe otoczenie stanowią nieliczne nieruchomości o zabudowie zagrodowej oraz tereny wykorzystywane jako ogródki działkowe i sady. Działka ma kształt nieforemny, teren płaski. Nieruchomość posiada dostęp do podstawowej infrastruktury technicznej. Dla terenu na którym zlokalizowana jest nieruchomość nie ma obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Banie działka zlokalizowana jest na terenach przeznaczonych pod sady. Ponadto dla przedmiotowego terenu została wydana decyzja o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

Cena wywoławcza wynosi 57 300,00 zł
Wadium wynosi 5 730,00 zł
Do ceny osiągniętej w licytacji zostanie doliczony podatek VAT 23% zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług.

Przetarg odbędzie się w dniu 04 kwietnia 2024 r. (czwartek) o godz. 09:30 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryfinie przy ul. Sprzymierzonych 4, II piętro Wydział Gospodarki Nieruchomosciami.

Warunki przetargu:

Dokonanie wpłaty wadium w wyżej podanej wysokości na rachunek bankowy Starostwa Powiatowego w Gryfinie nr 27 2030 0045 1110 0000 0194 1850 do dnia 28 marca 2024 r. (czwartek). Za datę wpłaty wadium uznaje się dzień wpływu środków na wskazany powyżej rachunek bankowy.

Historyczne ceny