Wróć do listy

Zaleskie, pomorskie

73 502 zł
988 zł/m2
Mieszkanie 74,38 m2 2 pokoje Parter Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 73 502 zł
Miasto Zaleskie
Powierzchnia 74,38 m2
Województwo pomorskie
Ulica 73
Liczba pokoi 2
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 9 800 zł
Numer oferty 336047X787022077
Termin wpłaty wadium 11-04-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Słupsku

Katarzyna Skoczeń

Kancelaria Komornicza, Sienkiewicza 5a, Słupsk, 76-200 Słupsk

tel. 598413539 / fax. 598481549

Sygnatura: Km 711/23

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Słupsku Katarzyna Skoczeń na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 12-04-2024 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Słupsku z siedzibą przy Szarych Szeregów 13, 76-200 Słupsk, sala 318, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika: ., położonej przy Zaleskie 73/1,Zaleskie, 76-270 Ustka, dla której Sąd Rejonowy w Słupsku VII Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiot przetargu obciążony jest wynikającym z działu III księgi wieczystej ograniczonym prawem rzeczowym w postaci służebności osobistej mieszkania. Wartość rynkowa wskazanego prawa została prawomocnie ustalona na kwotę 30 969,00 zł. Opisana służebność osobista mieszkania pozostanie w mocy po uprawomocnieniu się postanowienia o przysądzeniu własności nieruchomości. Cena nabycia nieruchomości zostanie obniżona o wartość utrzymanego prawa na drodze zaliczenia wartości tego prawa w planie podziału na rzecz nabywcy nieruchomości tj. nabywca otrzyma zwrot w wysokości wartości opisanego prawa, o ile prawo to nie wygaśnie w inny sposób.

Suma oszacowania wynosi 98 003,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 73 502,25 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 9 800,30 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP SA I O/CENTRUM SŁUPSK 61 1020 4649 0000 7502 0008 6108.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość )po uprzednim ustaleniu terminu oględzin z komornikiem) w godzinach: 14:00 16:00 oraz przeglądać w sądzie protokół opisu i oszacowania w Sądzie Rejonowym w Słupsku mieszczącym się pod adresem: Szarych Szeregów 13, Słupsk, 76-200 Słupsk.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.