Wróć do listy

Chorzów, śląskie

72 375 zł
1 783 zł/m2
Mieszkanie 40,60 m2 2 pokoje 1 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-74%
Zakończona
-74%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 72 375 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 40,60 m2
Województwo śląskie
Ulica Beskidzka 34
Liczba pokoi 2
Piętro 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 9 650 zł
Numer oferty 33116X77557675
Termin wpłaty wadium 10-06-2019 Co to znaczy?

Opis



Komornik Sądowy


przy Sądzie Rejonowym


w Chorzowie


Witold Walków


Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów


tel. 322411610 / fax. 324310030


Sygnatura: KM 2521/15


                                                         






O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza z siedzibą w Chorzowie przy ulicy Narutowicza 3 zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 11 czerwca 2019r. o godz. 10:00 w sali nr 307 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:

P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A

nieruchomości, opisanej jako spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego w Spółdzielni Mieszkaniowej "Barbara", położonej w Chorzowie, ul. Beskidzka 34/9, a przysługującej dłużnikom:



Lokal mieszkalny, usytuowany na 1 piętrze budynku, posiada powierzchnię użytkową 40,60 m2 i składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju. Dla przedmiotowego prawa do lokalu prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Chorzowie księga wieczysta nr XXXX/XXXXXXXX/X.

Wartość rynkową spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oszacowano na kwotę: 96.500,00 zł.

Cena wywołania w powyższej licytacji wynosi trzy czwarte ceny oszacowania, tj. kwotę 72.375,00 zł (siedemdziesiąt dwa tysiące trzysta siedemdziesiąt pięć złotych).

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania  nieruchomości, tj. kwotę 9.650,00 zł (dziewięć tysięcy sześćset pięćdziesiąt złotych) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków  w  Banku  ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW nr  15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją - po uprzednim uzgodnieniu terminu z tutejszą kancelarią. Operat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w kancelarii komornika.




Akta sprawy wraz z operatem szacunkowym do wglądu znajdują się w biurze Komornika, a na dwa tygodnie przed licytacją w VIII Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie.

Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.









Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.




Komornik Sądowy


Witold Walków











Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.