Wróć do listy

Gisiel, pomorskie

40 200 zł
833 zł/m2
Mieszkanie 48,27 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 40 200 zł
Miasto Gisiel
Powierzchnia 48,27 m2
Województwo pomorskie
Ulica 8B
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 6 030 zł
Numer oferty 330653X774389329
Termin wpłaty wadium 20-02-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Kwidzynie

Maciej Czop zastępca Kazimierz Zakrzewski

Kancelaria Komornicza, 11 Listopada 21/2,  Kwidzyn,   82-500 Kwidzyn

tel. (55)2444515 / fax. 

Sygnatura: KM 1646/21

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Zastępca Macieja Czopa Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Kwidzynie Kazimierz Zakrzewski Kancelaria Komornicza nr II w Kwidzynie podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 1646/21 w dniu: 21.02.2024 o godzinie: 11:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art.  9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) druga licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 

- lokalu mieszkalnego położonego przy   8B/1,Gisiel,  82-450 Stary Dzierzgoń, dla którego Sąd Rejonowy w Kwidzynie Zamiejscowy VIII Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  ul. Mickiewicza 17, Sztum, 82-400 Sztum)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny nr 1 w budynku nr 8, klatka B o powierzchni 48,27 m2 wraz z udziałem 1/8 w prawie własności terenu nr KW 20983 i prawie własności wspólnych części budynku na tym terenie. Nieruchomość położona jest w miejscowości Gisiel, gmina Stary Dzierzgoń, powiat sztumski. Dla nieruchomości lokalowej Sąd Rejonowy w Kwidzynie VIII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Sztumie prowadzi księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X. Lokal składa się z dwóch pokoi, kuchni, przedpokoju i łazienki. Do lokalu przynależy także piwnica na postawie przypisanego udziału w częściach wspólnych budynku. Lokal mieszkalny nr 1 usytuowany jest na parterze w budynku wielorodzinnym jednopiętrowym. Stan techniczny lokalu określany jest jako zły. Standard lokalu zachowany z lat 70-tych i określany jest jako niski.

Suma oszacowania wynosi 60 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 40 200,00 zł.  

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 6 030,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 54 8300 0009 0006 0280 2000 0010 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. 

Na podstawie art.  9864 §  2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. 

Licytacje wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i  zakończą się w dniu:  28.02.2024 o godzinie: 11:00. Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.