Chorzów, śląskie
To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)
Szczegóły
Opis
ogłasza
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego nr 15, usytuowanego w budynku położonym w Chorzowie przy ulicy Ryszki 43wraz z udziałem w częściach wspólnych budynku i gruntu.
Dane geodezyjne:
Nieruchomość zabudowana położona przy ul. Józefa Ryszki 11,11a,11b,13,15,17,19,21,23,25,27,29,31,33,35,37,39, 41,43,45,47,49,49a,51,obejmuje działki o numerach geodezyjnych: 1079/4 o powierzchni 450 m², 1080/4 o powierzchni 406 m², 1081/4 o powierzchni 794 m², 1083/4 o powierzchni 4.939 m², 1095/14 o powierzchni 1.466 m2, 1098/14 o powierzchni 14.005 m2, 1102/9 o powierzchni 1.913 m2, dla których Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą pod numerem XXXX/XXXXXXXX/X. Działy III i IV ww. księgi wieczystej wolne są od wpisów.
Ww. nieruchomość gruntowa zabudowana stanowi współwłasność Miasta Chorzów, osób fizycznych i Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
W planie zagospodarowania przestrzennego ww. działki oznaczone są symbolem M/G – tereny zabudowy mieszkaniowej mieszanej, KD – tereny dróg publicznych.
Przedmiotowy lokal mieszkalny usytuowany jest na piątym piętrze, składa się z jednego pokoju, kuchni, przedpokoju, łazienki z wc, o łącznej powierzchni użytkowej 35,90 m2. Z ww. lokalem mieszkalnym związany jest udział 182/100000 w częściach wspólnych budynku oraz w gruncie. Dla ww. lokalu mieszkalnego Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą pod numerem XXXX/XXXXXXXX/X. W dziale III ww. księgi wieczystej wpisane jest roszczenie, dział IV ww. księgi wieczystej wolny jest od wpisów.
Cena wywoławcza lokalu mieszkalnego wraz ze związaną z tym lokalem ułamkową częścią prawa własności gruntu została ustalona na kwotę 162.000,00 zł, w tym:
- cena lokalu mieszkalnego – 149.980,00 zł,
- cena prawa własności udziału w gruncie – 12.020,00 zł.
Sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust.1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t. j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1570 z późn. zm.).
Sprzedaż lokalu następuje za cenę uzyskaną w wyniku przetargu. Cena zbycia nieruchomości uzyskana w przetargu, winna być wpłacona w całości przed zawarciem umowy notarialnej.
Warunkiem uczestnictwa w przetargu (w przetargu mogą brać udział osoby fizyczne i prawne) jest:
1. Wpłacenie wadium w formie pieniężnej w wysokości 16.200,00 zł najpóźniej do dnia 07.03.2024 r., przelewem na konto: Urząd Miasta Chorzów Miasto na prawach powiatu, ul. Rynek 1, 41 – 500 Chorzów, ING Bank Śląski S.A. Nr 75 1050 1214 1000 0010 0000 3671, przy czym za datę wniesienia wadium uznaje się datę wpływu środków pieniężnych na wskazany powyżej rachunek bankowy. Tytuł wpłaty wadium winien jednoznacznie wskazywać uczestnika przetargu oraz nieruchomość której wpłata dotyczy. Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Pozostałym uczestnikom zwraca się wadium na wskazany przez uczestnika rachunek bankowy, nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od zawarcia umowy notarialnej.
2. Złożenie oświadczenia na stosownym druku (druk do pobrania w Urzędzie Miasta Chorzów lub w formie elektronicznej w BIP), najpóźniej do dnia 07.03.2024 r., do godziny 15:00 w Urzędzie Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, pokój 425.
Przetarg odbędzie się w siedzibie Urzędu Miasta Chorzów, ul. Rynek 1,
II piętro, duża sala posiedzeń, dnia 12 marca 2024 r. o godz. 13:00.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie