Wróć do listy

Pniówek, śląskie

581 872 zł
581 872 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 581 872 zł
Miasto Pniówek
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo śląskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 87 281 zł
Numer oferty 328025X768234553
Termin wpłaty wadium 22-02-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju Aleksandra Krenzel-Huchel na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 23-02-2024 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju z siedzibą przy Staszica 3, 44-335 Jastrzębie-Zdrój, sala 155, odbędzie się druga licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: położonej przy ,Pniówek-Pawłowice, 43-251 Pniówek , dla której Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Opis nieruchomości; Nieruchomość składa się z dwóch działek o nr 1340/14 o powierzchni 201 m2 obejmującej pas gruntu stanowiącego pobocze drogi położonej w strefie publicznych dróg lądowych oraz działki o nr 1341/14 o powierzchni 9.596m2 będącą płaskim terenem nieutwardzonym , częściowo ogrodzonym na której usadowione są fundamenty dwóch budynków usługowych - hal magazynowych . Część działki o nr 1341/14 o pow 36 arów znajduje sie w strefie terenów zabudowy mieszkaniowo- usługowej , zaś reszta o pow 60 arów w strefie terenów rolniczych.

Suma oszacowania wynosi 872 808,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 581 872,00 zł. Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 87 280,80 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Kancelarii Komorniczej.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: INGBSK O. w Jastrzębiu-Zdroju ul.Mazowiecka 12 20 1050 1605 1000 0022 6075 7998.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Historyczne ceny