Wróć do listy

Warszawa, Mokotów

144 733 zł
144 733 zł/m2
Mieszkanie 1,00 m2 Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 144 733 zł
Miasto Warszawa
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Konstancińska 7B
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 21 710 zł
Numer oferty 327271X766468685
Termin wpłaty wadium 01-02-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie Tomasz Komorowski, na podstawie przepisu art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie o sygn. Km 1344/19, w dniu 02-02-2024r. o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie mającego siedzibę pod adresem ul. Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa w sali nr 1, odbędzie się druga licytacja: udziału 1/2 w ograniczonym prawie rzeczowym stanowiące spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, położonego pod adresem: 02-942 Warszawa, ul. Konstancińska 7B/104, wpisanego w rejestrze lokali własnościowych: Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa ENERGETYKA (adres spółdzielni: 00-719 Warszawa, ul. Zwierzyniecka 8a, Warszawa), które w udziale 1/2 przysługuje dłużnikowi

Suma oszacowania wynosi 217 100,00 zł zaś cena wywołania stanowi dwie trzecie sumy oszacowania i wynosi 144 733,33 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 21 710,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika: PKO Bank Polski S.A. 31 1020 1042 0000 8802 0332 3532. Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób. Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie w godz. 9:00-17:00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie I Wydział Cywilny w Warszawie akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I 1Co 392/23). Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie ograniczonego prawa rzeczowego lub przedmiotów razem z nim zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.